CPU kullanımı boştayken %50 altına düşmüyor

felina7

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Laptop yeni sayılır eski laptopta boşken CPU %5-%10 arası gider gelirdi oda arada. Bunda hep %50 üstünde ve baktığımda da kullanan bir şey yok ama %50 görünüyor. Neden oluyor olabilir.

Öncelikle merhaba. İndirdiğiniz bir şeyden dolayı kaynaklanmış olması yüksek ihtimal Görev Yöneticisi kullanarak programı tespit edemediyseniz virüs programı kullanabilirsiniz.
Örnek 1-3 aylık ücretsiz virüs programları;
Kaspersky
Norton
Mcafee

Bu üçünden birisini indirebilirsiniz. Geçmiş olsun. :)

Teşekkürler bir bakayım.
Öncelikle merhaba. İndirdiğiniz bir şeyden dolayı kaynaklanmış olması yüksek ihtimal Görev Yöneticisi kullanarak programı tespit edemediyseniz virüs programı kullanabilirsiniz.
Kaspersky
Norton
Mcafee

Teşekkürler bir bakayım.

Kaspersky
Norton
Mcafee

Evet hocam nokta atışı yaptınız hem kulaklarımı hem bilgisayarımın işlemcisini yükten kurtardınız. Diyorum bu bilgisayar niye uçak kaldırıyor. Meğer arkada minig yapılıyormuş :) Ciddiyim evet. Dikkat edin...

Son düzenleme:
Teşekkürler bir bakayım.

Teşekkürler bir bakayım.

Evet hocam nokta atışı yaptınız hem kulaklarımı hem bilgisayarımın işlemcisini yükten kurtardınız. Diyorum bu bilgisayar niye uçak kaldırıyor. Meğer arkada minig yapılıyormuş :) Ciddiyim evet. Dikkat edin...
Merhaba
Konuyu hortlatmış oldum ama acaba hangi programla temizlediniz?

Malwarebytes yükleyip bir tarama yap derim hocam

Taramayı yaptım, arkadaşın dediği gibi kripto madenciliğiyle alakalı bir trojen buldu. Gerçekten garip, pcyi daha yeni almıştım ve neredeyse bir şey yüklememiştim.

Geri
Yukarı