CPU kullanımını sıfıra indirecek Windows 10 ISO'su önerisi

pBalcı

Centipat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS
Meslek
Elektrik Elektronik teknikeri
RAM
16
SSD veya HDD modeli
980 evo
Ekran kartı
3060
İşlemci
i7 12700h
HP laptopumda Windows 11 Ghost Spectre yüklü. Ancak, boşken CPU kullanımının sıfır olmasını istiyorum. Ghost Spectre ile bu mümkün olduğunu biliyorum, ancak Windows 11 gereksinimi nedeniyle sadece Windows 11 Ghost Spectre sürümünü kullanabiliyorum. Bunun dışında, Windows 10 sürümü için Driver'ları yüklenmiş bir ISO dosyası nasıl oluşturabilirim? Ayrıca, güncelleme yapmanın mantıklı olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Laptopum zaten kapalı bir ağda olduğu için güvenlikle ilgili endişelerim bulunmuyor. Bu durumda, bilgisayarımda nasıl ilerlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kapat. Bence çok mantıklı bir cevaptı.Kardeşim o istediğin mümkün değil çünkü bir işletim sistemini çalıştırması gereken bir birim var bunu HDD yada SSD yapmıyor bunu işlemci yapıyor.

Güncelleme yapmak mantıklı değildir zaten. Güncellemer bilgisayarı daha da kastırıyor.

Sistem yeni olduğu için bazı kesim güncellemeler yeni sistemler için iyi diyorlar.

Bilgisayarı kapat. Bence çok mantıklı bir cevaptı.Kardeşim o istediğin mümkün değil çünkü bir işletim sistemini çalıştırması gereken bir birim var bunu HDD yada SSD yapmıyor bunu işlemci yapıyor.
Alakasız mesajlar atma.

ISO'lara gerek yok ya Linux kullan ya da gereksiz servisleri kapat.

Dual boot yapma imkanım var mı peki?

Sistem yeni olduğu için bazı kesim güncellemeler yeni sistemler için iyi diyorlar.
Deneyin kendiniz görün o zaman. Bugün Windows 11'in bile çok ama çok büyük sorunları vardır ve güncelleme ile de bu sorunlar daha da arttır. Sistem fark etmiyor.

Eğer Windows modifiye edilmeseydi kullanmazdım ben zaten. Çok sorunlu bir işletim sistemi. Neyseki gereksiz Windows hizmetleri, gereksiz marketi falan ayıklayınca ve temizleyince güzel performans alabiliyorsunuz.

HP laptopumda Windows 11 Ghost Spectre yüklü. Ancak, boşken CPU kullanımının sıfır olmasını istiyorum. Ghost Spectre ile bu mümkün olduğunu biliyorum, ancak Windows 11 gereksinimi nedeniyle sadece Windows 11 Ghost Spectre sürümünü kullanabiliyorum. Bunun dışında, Windows 10 sürümü için Driver'ları yüklenmiş bir ISO dosyası nasıl oluşturabilirim? Ayrıca, güncelleme yapmanın mantıklı olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Laptopum zaten kapalı bir ağda olduğu için güvenlikle ilgili endişelerim bulunmuyor. Bu durumda, bilgisayarımda nasıl ilerlemeliyim?

İşlemci kullanımının sıfır olması zaten bilgisayarın çalışmadığı anlamına gelir. Sistem zaten saati ilerletmek için bile işlemciyi kullanır.

Resmî olmayan hiçbir şeyi kullanmak iyi değildir, o yüzden Windows 10 kullanmaya devam edin.

Geri
Yukarı