CPU LED ışığı sürekli yanıyor

emrullah_2020

Centipat
2 Hafta öncesine kadar sorunsuz çalışan bilgisayarım anlık elektrik kesintisi sonucu bir daha açılmadı. Anakarttan ufak bir yanık kokusu geldi aynı anakartın yenisini almama rağmen CPU LED ışığım sürekli yanmakta, ekrana görüntü gelmemekte ve klavye-fare ışıkları da yanmamakta.

Yaptığım denemeler:
1)Işlemci fanı ve işlemciyi söküp tekrar macunlayıp yerine takmak.
2) Tek bir RAM kullanıyorum onu her iki slotta da denemek.
3)Anakart üzerinden BIOS'u resetlemeyi denemek.
4)Farklı güç kaynakları ile test etmek.

Bilgisayar özelliklerim:
Anakart: MSI H110M PRO VD DDR4 2133MHz
İşlemci: Intel i5 6402P
RAM: G.Skill ripjawsv 8 GB 2400MHz DDR4
Güç kaynağı: Everest eps 5500
Ekran kartı: ASUS AMD Radeon RX 560
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Değiştir. Yuksek ihtimal CPU güç girişinde sıkıntı vardır.
Volkan hocam,buna benzer sorun bende vardı,ama sistem ilk açılışta normal açılıyordu windowstayken 2 dk sonra kilitlenip no signal oluyordu.Her 8-10 günde bir tekrarlayabiliyordu.Oyunlarda hiç karşılaşmadım.Genelde ilk açılışlarda olduğu için.Kasa çalışıyor,klavye fare ışığı sönüyordu.Reset atmadan görüntü alamıyordum.Anakartta cpu led yanıyordu.Servis sorun ekran kartı kaynaklı deyip,onarım yaptı.Diğer bileşenler sağlam dedi,bu yanan lede pek bir güven olmaz o zaman,yanlışmıyım.Msi kullananlarda bu led böyle durumlarda saçma bir şekilde yanıyor nedense.Yinede farklı bir psu ile deneyeyim diyorum.Ne dersiniz?

@Ahmet İnanoğlu Sizin sistem açıkken gidiyormuş, genelde AMD ekran kartlarının verdiği hata, bu sistem açılmıyor. Elektirik gidince olmuş, umarım PSU farklı bileşene zarar vermemiştir. Malum marka koruması bile yoktur.
Farklı güç kaynakları ile test etmek
Bunu yeni gördüm. @emrullah_2020 Denedigin güç kaynakları nelerdi?

@Ahmet İnanoğlu Sizin sistem açıkken gidiyormuş, genelde AMD ekran kartlarının verdiği hata, bu sistem açılmıyor.
Yani hocam,bazen uykudan uyandırdıktan sonra bazen yeniden başlatma sırasında uefi bios yükleme ekranından windowsa geçeceği sırada oluyordu.Evet,ama çalışırken olmasındaki en önemli şüpheli ekran kartı oluyor bu durumlarda anladığım kadarıyla.Karttaki soğuk bir lehimden kaynaklanıyordu galiba veya çipsetinden.ServisPoint onarıldı dedi.Deneyip gözlemleyeceğim,olursa getir tekrar dedi onarımı yapan teknisyen.

[/QUOTE]
Şuan markalarını hatırlayamadım ama onlarda iyi sayılabilecek bir güç kaynağı değildi belki bi ihtimal deyip denemiştim. İyi bir güç kaynağı bulamamıştım da çevrede. İyi bir güç kaynağı alıp tekrar denemem gerekecek öyleyse

@Ahmet İnanoğlu Sizin sistem açıkken gidiyormuş, genelde AMD ekran kartlarının verdiği hata, bu sistem açılmıyor. Elektirik gidince olmuş, umarım PSU farklı bileşene zarar vermemiştir. Malum marka koruması bile yoktur.

Elektrik gidince derken hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı