CPU LED ışığı sürekli yanıyor

emrullah_2020

Centipat
2 Hafta öncesine kadar sorunsuz çalışan bilgisayarım anlık elektrik kesintisi sonucu bir daha açılmadı. Anakarttan ufak bir yanık kokusu geldi aynı anakartın yenisini almama rağmen CPU LED ışığım sürekli yanmakta, ekrana görüntü gelmemekte ve klavye-fare ışıkları da yanmamakta.

Yaptığım denemeler:
1)Işlemci fanı ve işlemciyi söküp tekrar macunlayıp yerine takmak.
2) Tek bir RAM kullanıyorum onu her iki slotta da denemek.
3)Anakart üzerinden BIOS'u resetlemeyi denemek.
4)Farklı güç kaynakları ile test etmek.

Bilgisayar özelliklerim:
Anakart: MSI H110M PRO VD DDR4 2133MHz
İşlemci: Intel i5 6402P
RAM: G.Skill ripjawsv 8 GB 2400MHz DDR4
Güç kaynağı: Everest eps 5500
Ekran kartı: ASUS AMD Radeon RX 560
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Ahmet İnanoğlu Sizin sistem açıkken gidiyormuş, genelde AMD ekran kartlarının verdiği hata, bu sistem açılmıyor. Elektirik gidince olmuş, umarım PSU farklı bileşene zarar vermemiştir. Malum marka koruması bile yoktur.

Bunu yeni gördüm. @emrullah_2020 Denedigin güç kaynakları nelerdi?
Volkan hocam şu son attığım konuya bakma ihtimaliniz var mı acaba?Şöyle düşünüyorum hocam,ekran kartı görüntü vermeyi kestiği için,"g" ibaresi bulunmayan işlemcilerde cpu led yanabiliyor.Bu tip sorunlarla karşılaşan ve amd ekran kartı kullananlardada cpu led yanabiliyor.Hepsinin işlemcisi,anakartı veya güç kaynağı bozuk olacak değil herhalde dimi hocam? Bu cümle ne kadar doğru olur bilmiyorum ama,biraz kafama takıldı bu konu.

Görüntü kesme olayı farklı şekillerde olabiliyor. Hepsine hakim olmasam bile, ekran kartının goruntu kesme olayini yaşadım. Arkadaşın konusunda elektirik kesintisi sonucunda, sistem açılıyor ve CPU LED ışığı yanıyormuş. PSU kalitesiz olduğu için elektirik kesintisinde herhangi bir bileşene zarar vermediyse eğer, yüksek ihtimal PSU'da sıkıntı oluşmuştur.

Görüntü kesme olayı farklı şekillerde olabiliyor. Hepsine hakim olmasam bile, ekran kartının goruntu kesme olayini yaşadım. Arkadaşın konusunda elektirik kesintisi sonucunda, sistem açılıyor ve CPU LED ışığı yanıyormuş. PSU kalitesiz olduğu için elektirik kesintisinde herhangi bir bileşene zarar vermediyse eğer, yüksek ihtimal PSU'da sıkıntı oluşmuştur.
Hocam hangi elektrik kesinitisi,anlamadım ben?
Benim merak ettiğim soruyu biraz önce belirttim ben.Arkadaştaki sorunla benimki karıştı sanırım

Hocam siz karıştırdınız galiba,bendeki bu sorun windowsa normal bir şekilde gelip.2dk sonra no signal oluyordu.Her 8-10 günde bir tekrar edebiliyordu.Kart onarıldı demiştim serviste.Ama bu cpu led neden yanar diye merak ettim sadece.. @Recep Baltaş
Peki siz hangi kartta bu sorunu yaşadınız acaba?Klavye mouse ışığında sönme ve reset atmadan görüntü alamamı?Kernel power hatasıda oluyor bu problemi yaşayanlarda.Bendede vardı.

RX570, sizin yaşadığınız konuda pek bir şey diyemem.
Ne gibi hocam?Servis sorunu ekran kartında buldu.Bende armor rx 570 var.Bu led pek bir önem arz etmiyor galiba.Sonuçta arızalı cpu ile oyun oynamak,windowsa girmek falan hikaye biraz.Serviste tespiti yaptı zaten.Diğer bileşenlerde serviste denenmişti,tekrar belirtim.
RX570, sizin yaşadığınız konuda pek bir şey diyemem.
Sizinde aynı belirtilerde sorununuz olmuşsa ve ekran kartınızda 570 ise eğer,benim problemim ekran kartı.Dediğim gibi,problem onda görüldü zaten ama ben led niye yanar diye merak ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı