Çözüldü CPU LED Işığı Yanıyor ve Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vidmas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Kasanın arka fanı bazen cızırtılı ses çıkarıyordu ve kasa dışında vidaların olduğu yere parmağımla hafifçe vurunca ses gidiyordu. Şöyle de bir sorun vardı; kasaya yanlışlıkla bir iki kez çarptığımda veya sallandığında sistemin donduğunu, görüntü hala olmasına rağmen mouse ve klavyenin çalışmadığına şahit olmuştum. İki gün önce ise bu iki durum aynı anda oldu. Fan sesini gidermek için hafifçe fana dokundum ve sistem dondu. Reset attım sistem açıldı ve iki dakika sonra tekrar dondu. Bir sonrakine bir daha açılmadı ve kasaya baktığımda anakarttaki CPU ve DRAM LED ışıklarının yandığını gördüm. Slot değişince DRAM ışığı kapandı. Power tuşuna bastığımda ekran kartı dahil tüm fanlar çalışıyor ve klavye mouse ışıkları yanıyor.

Çözüm olarak da şunları yaptım;
Tüm parçaları çıkarıp taktım,
Ekran kartsız ve RAM'siz açmayı denedim,
BIOS pilini çıkarıp taktım,
CPU'yu çıkardım güzelce temizledim, termal macun sürdüm ve tekrar taktım,
RAM slotunu değiştim,
Anakart üzerindeki tüm kabloları çıkarıp tekrar taktım,
Başka bir HDMI ve SATA kablosu denedim. Tüm bunlara rağmen bir türlü açılmadı sistem. Kasanın hafifçe sallanmasıyla hangi bileşen zarar görmüş olabilir cidden çok merak ediyorum artık.

AMD Ryzen 5 2600
ASUS RX570
MSI Bazooka B450M
G.Skill 3200MHz RAM

Uzay montaj yaparak kısa devreyle açtım anakartı ama yine olmadı.

Sorunum çözüldü. Başka bir işlemciyle sistemi açıp BIOS güncellemesi yaptık ve sorun ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı