"CPU over temperature error!" Hatası

Anakartın nedir? Bu işlemciyi daha önce sorunsuz kullanıyor muydun yeni mi taktın?
Daha önce kullandığım işlemci soğutucusu thermaltake'ti ve yetersiz kalıyordu direk kapanıyordu pc 10 dk içinde şimdi ise bunu aldığımda 5-6-7 saat sorunsuz oynuyorum ve donuyor arada.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    39,2 KB · Görüntüleme: 43
Daha önce kullandığım işlemci soğutucusu thermaltake'ti ve yetersiz kalıyordu direk kapanıyordu pc 10 dk içinde şimdi ise bunu aldığımda 5-6-7 saat sorunsuz oynuyorum ve donuyor arada.
Anakartının sitesinde anakartının da max 130W TDP işlemci desteklediği yazıyor. 9590 ile bu anakartı kullanırsan bir uyarıda bulunmuş ASUS. Kasa hava akışının çok iyi olması gerek veya VRM'ler için özel soğutma takmak gerek gibi şeyler ve internetten baktığımda kullandığın anakartla ilgili 9590 kullanan çoğu kişi oyunlarda donma gibi şeyler yaşamış. Öncelikle anakartının VRM'leri mi ısınıyor yoksa işlemci mi ona bakmak gerek. İşlemcini MSI Afterburner ile oyunlarda kaç derece kontrol et. Eğer işlemci 60-70 civarı geziyorsa sorun anakarttadır.
anakart.png

Anakartının sitesinde anakartının da max 130W TDP işlemci desteklediği yazıyor. 9590 ile bu anakartı kullanırsan bir uyarıda bulunmuş ASUS. Kasa hava akışının çok iyi olması gerek veya VRM'ler için özel soğutma takmak gerek gibi şeyler ve internetten baktığımda kullandığın anakartla ilgili 9590 kullanan çoğu kişi oyunlarda donma gibi şeyler yaşamış. Öncelikle anakartının VRM'leri mi ısınıyor yoksa işlemci mi ona bakmak gerek. İşlemcini MSI Afterburner ile oyunlarda kaç derece kontrol et. Eğer işlemci 60-70 civarı geziyorsa sorun anakarttadır.
Eki Görüntüle 458222
Birazdan değerleri atarım bir şey sormak istiyorum benim elimdeki fan Silverstone AR01 ya ben onu değiştirip Dark freeze x94 red alsam nasıl bir şey olur sizce?
Eki Görüntüle 458222
Oyun Dishonored 1 en fazla 60 oldu.
WhatsApp Image 2019-11-11 at 18.28.06.jpeg
Ekran Alıntısı.JPG

Eki Görüntüle 458222
İşlemci fanını söküp bakar mısın macun ne durumda?

İşlemcin 220W TDP'ye sahip aldığın soğutucu ise max 150W. Soğutucu yetmiyor olabilir dostum ama oyunlarda kapanma yaratacak kadar yetmediğini düşünmüyorum. Bir de FX9590 için genelde 240MM sıvı soğutma kullanıyorlar çok ısındığı için olabilir.

Eki Görüntüle 458079

Fanın doğru takıldığına emin misiniz?
Birde buranın ısınması normal mi ? Mavi yerlerin.
WhatsApp Image 2019-11-11 at 18.53.46.jpeg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı