CPU Over Temperature Error

Manyyak

Kilopat
Daha fazla  
Tamamen bir düzenleme yapıyorum: i5 3450 işlemcim yük altında 85 dereceyi görüyor. Bios açmaya çalıştığımda "CPU over temperature error" şeklinde bir hata aldım. Boşta 51, yükte 85 derece. Hatta bu değere 10 dk içinde çıkıyor. Çok kısa sürede ısınmaya başladığı için anında kapattım oyunu. Daha ısınmaya devam edecek gibi bir tipi vardı. Test ettiğim oyun Crysis 3. Lisanslı bu arada. Multiplayer'ı açtım ve 85 dereceyi görünce maçı terk ettim. Kullandığım soğutucu stok soğutucu. İşlemcideki bu sorun bir kaç defa taşıma yaptıktan sonra oldu. Bir soğutucu oynaması falan veya kablolarla ilgili bir sorun mu çıkmıştır acaba? Termal macun yenilemesini 4 yıldır yapmadım. Zaten PC'yi o zamanlar pek bilgim olmadığı için hazır almıştım. Şimdi sorum şu: Bu ısınma sorunu için yeni bir işlemci soğutucu mu almalıyım yoksa termal macunu yenilesem yeter mi? Lütfen yardım edin.

Sistem:

Kasa: Casper kasa (dandik bir kasa biliyorum pc'yi alırken bu işleri bilmiyordum)
Ana kart: Asus H61M-Pro
CPU: i5 3450
PSU: Corsair VS 450
GPU: GTX 750 Ti FTW
Bellek: Elixir 1333 MHz 2 x 4GB (Casper ile gelen RAM işte dandik bir şey)
HDD: Seagate ST1000DM003
SSD: Samsung 750 EVO 250 GB

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı