Çözüldü "CPU Overheating Alert" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nokaEXE

Hectopat
Selam, dün gece hiçbir sorun yokken bu sabah uyandığımda bu hatayı aldım ve daha sonrasında termal macunu da yeniledim ama çözülmedi. Sanırım sorun soğutucu kaynaklı ama emin değilim. Soğutucu da çalışıyor ancak BIOS'tan baktığımda 90-100 dereceler görünüyor bağlantılarda. Tam anlamıyorum sorunun neden olduğunu. Bunu nasıl çözebilirim? Sorun soğutucu kaynaklı mı soğutucu mu değiştirilmeli?

IMG_6226.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun soğutucu kaynaklıymış. Yeni bir soğutucu alıp taktım ve sorun çözüldü.
Selam, dün gece hiçbir sorun yokken bu sabah uyandığımda bu hatayı aldım ve daha sonrasında termal macunu da yeniledim ama çözülmedi. Sanırım sorun soğutucu kaynaklı ama emin değilim. Soğutucu da çalışıyor ancak BIOS'tan baktığımda 90-100 dereceler görünüyor bağlantılarda. Tam anlamıyorum sorunun neden olduğunu. Bunu nasıl çözebilirim? Sorun soğutucu kaynaklı mı soğutucu mu değiştirilmeli?

Eki Görüntüle 2142967
Fanda bir sorun olmadığından emin misiniz?

Soğutucu tam oturmamış olabilir.
Hocam 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum ve gece kapatmıştım sabah açtığımda böyle bir hata geldi yani kasa yerinden oynamadı herhangi bir değişiklik olmadı yani ona anlam veremiyorum ben de.
Fanda bir sorun olmadığından emin misiniz?
Tam olarak bilgi sahibi değilim sadece geceden sabaha hiçbir değişiklik olmadı onu garipsiyorum ben de çünkü bilgisayarı açtığımsa fanların hepsi çalışıyor.

Geri
Yukarı