CPU sıcaklığı 100 derece oluyor ve sistem kapanıyor

Rexzos

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD A10-4600M APU 4 çekirdek 2, 3GHz, RAM: 8 GB 1600MHz. Dizüstü bilgisayarım sürekli CPU sıcaklığı 100 dereceye çıkıyor ve bilgisayar kendini kapatıyor. Lütfen bu sorunu çözmem için bana yardım edin. Bilgisayarım oyun kaldırıyor ama ısınmadan dolayı oynayamıyorum oyunları, 30 dakikada bir kapanıyor. Oynadığım oyunlar da çok sistem gerektirmeyen oyunlar, örneğin: Stardew Valley, Among Us, DotA 2, Brawlhalla vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
100 derece limit olduğu için sistem kendini kapatıyordur büyük ihtimal. Laptop konusunda bilgili olmadığım için garantiye göndermekten başka çözüm söyleyemeceğim.

1.fan tam oturmamış olabilir veya fazla tozlu olabilir onu kontrol et. Hatta çalışmıyor bile olabilir.
2.uzun süredir yenilemediysen termal macun yenile.
Bir de dizüstü bilgisayarı kapatıp tüm kablolarını çekip arkadaki fan deliklerinden hafif elektrik süpürgesiyle çekmeyi dene kendim yıllarca yaptım ve çok işe yaradı.

Hocam, temizlik ve macun bakımı yapıp deneyin. Kaliteli termal macun kullanın. Arctic MX4 alabilirsiniz. Havalandırma kanalları temiz olsun. Soğutucu kullanabilirsiniz. Yerden yüksek tutmak fayda sağlar.

Çok teşekkür ederim, şuan gece olduğundan süpürge çalıştıramıyorum maalesef fakat yarın sabah çözümlerinizi deneyeceğim.

Geri
Yukarı