CPU Sıcaklığı 100 Derece Sorunu

batsas

Decapat
Merhabalar yaklaşık 5.seneme girdiğim sistemimde bu zamana kadar sorunsuz gayet yüksek FPS aldığım oyunlarda 50-60 FPS ve 100 derece CPU sıcaklığı alıyorum. Stock fan kullanıyorum. Bunun sebebi nedir RAM'ler düşük frekanslı mı? Darboğaz mı yapıyor? Format attım hala aynı durumda. Merak ettiğim bu zamana kadar darboğaz yapmayan sistem şimdi mi yapıyor? Ekran kartı neden %26 kullanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim

Dosya Ekleri

• E3F35A9A-43CA-4B60-82A7-00A4F557B73F.jpeg
    E3F35A9A-43CA-4B60-82A7-00A4F557B73F.jpeg
    237,3 KB · Görüntüleme: 2.058
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir termal macunla yenileme yapın ve kasa içi hava akışınızı kontrol edin. 100 °C çok yüksek bir değer, işlemciye zarar verebilir. Ayrıca GPU kullanım değeriniz hep mi böyle yoksa dalgalanıyor mu?

Ben imzamdaki sistemle oynuyorum kullanım CPU %60 GPU %35 çok da uzak değil bu sonuçlara?
Evet fakat yine de arkadaşın dediği gibi %26 normal değil. Çünkü CPU 100 derece görüyor ve frekans düşürüyor sıcaklığı azaltmak için. Bu da GPU'ya daha az veri gitmesi demek darboğaz oluyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı