CPU sıcaklığı 80 derece olan sistemde termal macun değiştirilmeli mi?

Yok hocam, satıcılar 45 derece odada 2-3 sene bekletiyorlar bir şey olmuyor.
Tamamdır çekmecemde kalsın öyleyse. Herkese yorumları için tek tek teşekkür ederim.

Bir süre daha kendi macunuyla devam etsin bu sistem. Belki 6 ay sonra ya da 1 yıl sonra değiştiririm.Bu konuda ki ısı değerlerimle kıyas yaparak :)

İyi günler İyi forumlar herkese.

1 yıl olmuş değiştir diyen var. Siz değiştirme gerek yok diyorsunuz :) Ne yapacağım bilemiyorum açıkçası.

Ben ısı değerlerinden memnunum hiçte fena değil değerler farkındayım ama sağlamak istediğim şey olabildiğince serin çalışan bir sistem elde etmek.. Sistemin uzun ömürlü olabilmesi açısından
Arkadaşların yazdığı mesajlar aynı kapıya çıkıyor çoğunlukla. Bir laptop için değerleriniz kötü değil. 85 dereceler bile laptop ısı dereceleri için kabul edilebilir sıcaklıkladır. Ancak, bir yıl oldu diyorsunuz. Zaten ortalama 1 yıl içerisinde macun değişikliği önerilir. Bu durumda karar size kalmış oluyor. Tavsiye istiyorsanız eğer ki istiyorsunuz sanırım zira konu açmışsınız, macun değişikliği yapınız.

Arkadaşların yazdığı mesajlar aynı kapıya çıkıyor çoğunlukla. Bir laptop için değerlerin kötü değil. 85 dereceler bile laptop ısı dereceleri için kabul edilebilir sıcaklıkladır. Ancak, bir yıl oldu diyorsunuz. Zaten ortalama 1 yıl içerisinde macun değişikliği önerilir. Bu durumda karar size kalmış oluyor. Tavsiye istiyorsanız eğer ki istiyorsunuz sanırım zira konu açmışsınız, macun değişikliği yapınız.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için ama en az bir 6 ay daha fabrikasyon şekliyle kullanma kararı aldım. 6 ayın sonunda değişikliğe gideceğim. İyi günler :)
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama sizleri bilgilendirmek istedim.Termal macunu yeniledim. Sistemi 15 dakikalık stres testine soktum.Sonuç ortada hem GPU hem CPU 5-6 derece kadar ısı düşüşü yakaladı.. Sizler de sisteminizle 1 yılınızı doldurduysanız, kaliteli bir macun alarak 5-6 derece ısı düşüşü yakalayabilirsiniz.Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.10.25 - 18.29.21.82.png
    Desktop Screenshot 2021.10.25 - 18.29.21.82.png
    300 KB · Görüntüleme: 21
  • Desktop Screenshot 2021.10.25 - 20.18.48.09.png
    Desktop Screenshot 2021.10.25 - 20.18.48.09.png
    351,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama sizleri bilgilendirmek istedim. Termal macunu yeniledim. Sistemi 15 dakikalık stres testine soktum. Sonuç ortada hem GPU hem CPU 5-6 derece kadar ısı düşüşü yakaladı. Sizler de sisteminizle 1 yılınızı doldurduysanız, kaliteli bir macun alarak 5-6 derece ısı düşüşü yakalayabilirsiniz. Teşekkürler.

Hocam umarım 1 sene sonra fabrika macunu ile aynı sıcaklıkları verir. Hayırlı olsun, 1 yıl sonra 110 dereceleri görmezsiniz umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı