CPU Sıcaklığı CPU Kullanımını etkiler mi?

Stok fan 20 25 TL civarlarında satılıyor fan sağlıklı bir şekilde monta edilirse problem çözülür.
Aynısı banada oldu fan tırnakları kirikti sağlıklı montaj olmadığından ısı değerleri 90 di.

Xeon alıcam hocam o kesin bir de bu önerdiğinizi ekliyorum listeye ilgi ve alakanız için çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz :)
Yalnız önerdiğim fan LGA775 sokete uymuyor galiba. Emin olmak lazım. Son soketleri kapsıyor lakin LGA 775 göremedim.

Bunda LGA 775 ibaresi var mesela.

Stok fan 20 25 TL civarlarında satılıyor fan sağlıklı bir şekilde monta edilirse problem çözülür.
Aynısı banada oldu fan tırnakları kirikti sağlıklı montaj olmadığından ısı değerleri 90 di.
Hocam haklısınız tırnakları yalama olan fanımı sıkıp denedim oyunlardaki fps sorunu çözüldü. Yeni bir fan alınca hiçbir sıkıntım kalmayacak sorun işlemci fanından dolayıymış
Yalnız önerdiğim fan LGA775 sokete uymuyor galiba. Emin olmak lazım. Son soketleri kapsıyor lakin LGA 775 göremedim.

Bunda LGA 775 ibaresi var mesela.
Bu da güzel. LGA 775lerden bir tane seçip alacağım hocam

Fan oturmazsa soğutamaz yeni fan almanıza gerek yok fanın ayaklarını tamir edin yeter, ileride toplayacağınız sisteme OC yapmayacaksanız zaten kendi fanı yetecektir 100tl ye bir üst model işlemci alırsınız fan yerine boş ver fanı sen.
Bende de yan PC olarak q9550 var kendi fanıyla 70-75 i geçmiyor gerek yok o sisteme OC yapmayacaksan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı