Cpu sıcaklığım O.C sonrası normal mi?

Dostum işlemcin darboğaz yapıyor kartta sorun olacağını sanmıyorum. Bendede intel core 2 quad Q9400 işlemci var. BF3ü ultrada oynarken darboğaz yapıyor. Highte alıyorum yine darboğaz yapyıor. Mediuma alıyorum yine yapıyor. Low a alıyorum düzeliyor. Nasıl bi iştir arkadaş anlamadımo_O Bi konu açtım işlemciye nasıl overclock yapılır diye sağolsun bi arkadas söylemedi nasıl yapılacağını üzgünüm yardım edemem dedi. Gittim bilgisayarcıya overclock yaptırttım 2.66 ghzden 3.2 ghz ye eve geldim ultrada 42 fps yi gördüm. Bence sorun işlemcide. Anakart ve ramini yazarmisin ? Sorun onlardada olabilir.

60 derecelik ısı biraz yüksek. Ne kadar sürede o ısıya ulaştı? Tavsiyem bir işlemci soğutucusu alıp overclock yapmandır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını iade edip, artan para ile (570-580 lira) işlemci, anakart ve ram almayı düşünüyorum. Artık emektar 9500GT'miz ile oyunları low'da oynayacağız. Çünkü çekilir dert değil yani, oyun oynayamıyorum adam akıllı. En azından işlemci, anakart ve ram değişirim, oyunları low'da oynarım. Zaten online oyun oynuyorum çoğunlukla ve yük işlemciye biniyor. Bana bu bütçe ile işlemci, anakart ve ram önerir misiniz? Amd veya İntel arasında bir yerlerdeyim. Tavsiyeleriniz bekliyorum.

Psu:500w

Amaç oyun oynamak.

Ayrıca bu konuya @Akif'ü davet etmek istiyorum, zira aynı ekran kartına sahibiz. Onun önerisini de almak isterim :)

Ekran kartını verip alacağın 580 lira ile bir oyun oynamak için bilgisayar toplarsan sana bir örnek vereyim, modifiye edilmiş tofaş gibi olur. Sistemini bence elinden çıkar üstüne para ekle ve git bir yeni bilgisayar al derim ben. Hani yok olmaz dersen iyi bir işlemci soğutucu ve hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa almaktan başla derim ben.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı