CPU sıcaklığının daha fazla olması

Oyunlardaki sıcaklığın yüksek, sistem boştayken bile yüksek.
1) Kasa marka model? Kasada kaç adet fan var ve bunlar arkada veya önde kaçar adet belirtir misiniz?
2) Termal macun ne zaman değişti en son?
3) BIOS güncel mi?
4) Sisteminiz boştayken görev yöneticini açıp CPU kullanımını atar mısınız?
5) Ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp -güvenli modda- internet bağlantısı olmadan yeni driver yükleyin.

Gerekirse kasa içerisinden de görüntü atın

1) Kasa Zalman N3. Kasada 3 adet fan var , 2 tane önde 1 tane arkada.
2) Kasa dün toplandı işlemci fanında termal macun sürülüydü.
3) BIOS güncel
4)
Adsız2.png
Adsız3.png
5) Bunun hakkında pek bilgim yok :D

Sisteminizde herhangi bir problem görünmüyor, fakat o sıcaklıklara gelmesi biraz garip. Oyun çözünürlüğünüz 1920x1080 ayarlarında mı oynuyorsunuz? Kasanın yan kapağını açıp oyun oynayıp sıcaklık değerlerine bakabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum CPU sıcaklığımın GPU sıcaklığından fazla olması.

BZirMw.png

CPU yük altındayken bazen 80 derece sıcaklıkları görebilirken GPU daha düşük kalıyor.
Bunların yanında GPU kullanımı bazen %0'a düşüyor ama oyunda takılma, drop vs yaşamıyorum.
Termal macunu yenilemeyi dene

Sisteminizde herhangi bir problem görünmüyor, fakat o sıcaklıklara gelmesi biraz garip. Oyun çözünürlüğünüz 1920x1080 ayarlarında mı oynuyorsunuz? Kasanın yan kapağını açıp oyun oynayıp sıcaklık değerlerine bakabilir misiniz?

Hayır , görüntü çözünürlüğünü 1024x768 veya 1280x1024 gibi çözünürlüklerde oynuyorum ve görüntü ayarlarıda ultra değil genelde orta ayarlarda oynarım.
Yan kapağı açıp sonucu paylaşırım

Termal macunu yenilemeyi dene

Sistem dün toplandı , işlemci fanında macun sürülüydü zaten

Dediğiniz gibi kasanın yan kapağı çıkarttım ve oyuna girdim. İşlemci sıcaklığı daha düştü ortalama 60 derecelerde ama yine sıcaklığı ekran kartından yüksek.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum CPU sıcaklığımın GPU sıcaklığından fazla olması.
CPU yük altındayken bazen 80 derece sıcaklıkları görebilirken GPU daha düşük kalıyor.
Bunların yanında GPU kullanımı bazen %0'a düşüyor ama oyunda takılma, drop vs yaşamıyorum.
1 - Termal macun yenileyebilirsiniz.
2 - Fanları Temizleyebilirsiniz
3 - Ekran Kartına Sürücü Yüklemeyi Deneyin

Yeni konular

Geri
Yukarı