CPU soğutucu değişimi sonrası PC açılmıyor

aqakern

Decapat
Daha fazla  
İşlemcinin fanını değiştirdim. sonrasında PC açtığımda PC klavye ışıkları vs yanıyor ama görüntü gelmiyor. daha önce çok başıma geldi önceden ekran kartını ya da RAM'leri söküp taktığım da düzeliyordu ama bu sefer düzelmedi. soğutucuyu takarken 2-3tan pini yamuldu düzelttim o yuzden olabilir mi? denediğim şeyler;

RAM'leri çıkarıp taktım tek tek de denedim.
Ekran kartını çıkarıp taktım onboard olarak da denedim.
BIOS pilini çıkarıp bekleyip denedim BIOS pili olmadan açmayı da denedim.

Gecmis olsun, CPU GG sanarim

İşlemcinin fanını değiştirdim. sonrasında PC açtığımda PC klavye ışıkları vs yanıyor ama görüntü gelmiyor. daha önce çok başıma geldi önceden ekran kartını ya da RAM'leri söküp taktığım da düzeliyordu ama bu sefer düzelmedi. soğutucuyu takarken 2-3tan pini yamuldu düzelttim o yuzden olabilir mi? denediğim şeyler;

RAM'leri çıkarıp taktım tek tek de denedim.
Ekran kartını çıkarıp taktım onboard olarak da denedim.
BIOS pilini çıkarıp bekleyip denedim BIOS pili olmadan açmayı da denedim.
Sıvı soğutmadan sızıntı olmuş olma ihtimali yüksek. Büyük ihtimalle işlemciniz bozulmuştur.

Sıvı soğutmadan sızıntı olmuş olma ihtimali yüksek. Büyük ihtimalle işlemciniz bozulmuştur.

Ya adam pin yamuldu diyor.

CPU mu anakart mı anakartın üzerindeki pinler yamulmuştu duzeltim ama emin değilim.

CPU modelinizi soyler misiniz?

Anakrtinkiyse anakart gg.

Hocam Intel CPU ise pinler anakartta, AMD ise pinler islemcide.

Daha önce Ryzen işlemci pinlerini yamulttuğum olmuştu. Belki gözünüzden kaçan bazı pinler vardır hala yamuk olan. İnternetten birkaç teknik izleyerek hafif ve nazik dokunuşlarla yamulttuğum pinleri düzleştirdim ve işlemci çalıştı.

Intel kullanıyorsanız farklı tabi. Anakart pinleri biraz daha sıkıntılıdır.

Geri
Yukarı