CPU soğutucu değişimi sonrası PC açılmıyor

aqakern

Decapat
Daha fazla  
İşlemcinin fanını değiştirdim. sonrasında PC açtığımda PC klavye ışıkları vs yanıyor ama görüntü gelmiyor. daha önce çok başıma geldi önceden ekran kartını ya da RAM'leri söküp taktığım da düzeliyordu ama bu sefer düzelmedi. soğutucuyu takarken 2-3tan pini yamuldu düzelttim o yuzden olabilir mi? denediğim şeyler;

RAM'leri çıkarıp taktım tek tek de denedim.
Ekran kartını çıkarıp taktım onboard olarak da denedim.
BIOS pilini çıkarıp bekleyip denedim BIOS pili olmadan açmayı da denedim.

Daha önce Ryzen işlemci pinlerini yamulttuğum olmuştu. Belki gözünüzden kaçan bazı pinler vardır hala yamuk olan. İnternetten birkaç teknik izleyerek hafif ve nazik dokunuşlarla yamulttuğum pinleri düzleştirdim ve işlemci çalıştı.
Intelin pinleri anakartta, Ryzen da oluyor ama Intelde cok daha zor

İşlemcinin fanını değiştirdim. Sonrasında PC açtığımda PC klavye ışıkları vs yanıyor ama görüntü gelmiyor. Daha önce çok başıma geldi önceden ekran kartını ya da RAM'leri söküp taktığım da düzeliyordu ama bu sefer düzelmedi. Soğutucuyu takarken 2-3tan pini yamuldu düzelttim o yuzden olabilir mi? Denediğim şeyler;

RAM'leri çıkarıp taktım tek tek de denedim.
Ekran kartını çıkarıp taktım onboard olarak da denedim.
BIOS pilini çıkarıp bekleyip denedim BIOS pili olmadan açmayı da denedim.

Eğer Windows 7 ise değişikliğe uymamış olabilir.

Eğer Windows 7 ise değişikliğe uymamış olabilir.

Windows 10.

Bütün pinler temas anakarttaki girişlere temas ediyor mu? Servise yolu var büyük ihtimalle.

Gece olduğu için çok dikkatli bakamadım eve geçtiğim de bakacağım.

Pin yamulduysa işlemci çalışmayabilir, cımbız ile eliniz titremiyorsa düzeltebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Tekrar bakacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı