CPU soğutucu taktıktan sonra egzoz fan çalışmaması

50050

Kilopat
Makaleler
9
Merhabalar, bugün CPU soğutucu alıp taktım. Şu an soğutucu sorunsuz çalışıyor. Fakat 3 ayrı girişi denesem de egzoz fan dönmüyor. Sadece ışığı yanıyor. CHA_FAN_1, CHA_FAN_2 ve CHA_FAN_3 olmak üzere bütün girişleri denedim.

BIOS'tan dönüş hızını kontrol ettiğimde 3-4 saniyede bir n/a ve 6750000RPM gibi bir sayı arasında gidip geliyor. HWMonitor'de de 0 gösteriyor.

• MB: ASUS M5A97LE R2.0
  • Kasa: Cooler Master RC-430 500W
  • Fan: Cooler Master SickleFlow
firefox_rh2nnENXdY.png

HWMonitor_irqXfrAxPm.png

WhatsApp Image 2020-04-30 at 21.42.56.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kablosunu kontrol ettin mi? Herhangi bir temassızlık olabilir mi soğutucu takma sırasında zarar vermiş olabilir misin?

Molex ile PSU'ya bağladım fanı. Yine çalışmamıştı ama CS:GO'ya girdikten 10 dakika sonra fan dönmeye başladı. Oyundan çıktım fan yavaşladı ama hâlâ dönüyor. Ben de çözemedim. 😁

Bios ta fanın hangi sıcaklıklarda çalışacağı ile ilgili ayar olması lazım oradan ayarlar değişmiş olabilir mi? Fakat dediğin 3-4 saniyede bir N/A olma durumu sistemin fanı göremiyor olmasından kaynaklı. Yani stabil bir durum yok. Sen fan kablosunu hareket ettirmenle bile durum değişiyor olabilir.

Bios ta fanın hangi sıcaklıklarda çalışacağı ile ilgili ayar olması lazım oradan ayarlar değişmiş olabilir mi? Fakat dediğin 3-4 saniyede bir N/A olma durumu sistemin fanı göremiyor olmasından kaynaklı. Yani stabil bir durum yok. Sen fan kablosunu hareket ettirmenle bile durum değişiyor olabilir.
O ayarı gördüm ve "Standard" yaptım. Ben de onunla ilgili olabileceğini düşünüyorum, teşekkür ederim. Sorun devam ederse yazarım.

O ayarı gördüm ve "Standard" yaptım. Ben de onunla ilgili olabileceğini düşünüyorum, teşekkür ederim. Sorun devam ederse yazarım.
Sorun devam ederse değil, eğer çözülürse nasıl çözdüğünüzü paylaşmanız gerekli. Aynı sorunu yaşayan insanlara örnek teşkil etmeli. Ayıca çözümü paylaşmamak ban sebebi hatırlatırım.

Sorun devam ederse değil, eğer çözülürse nasıl çözdüğünüzü paylaşmanız gerekli. Aynı sorunu yaşayan insanlara örnek teşkil etmeli. Ayıca çözümü paylaşmamak ban sebebi hatırlatırım.
Sorun devam ederse paylaşıp paylaşmayacağımı sana sormayacağım. Çözümü alıp saklayacak halim yok, benim konum, öncelik benim. Sorunu çözebileyim ki paylaşayım. Daha önce bununla ilgili ban mı yediniz? Merak ediyorum sadece.

Sorun devam ederse paylaşıp paylaşmayacağımı sana sormayacağım. Çözümü alıp saklayacak halim yok, benim konum, öncelik benim. Sorunu çözebileyim ki paylaşayım. Daha önce bununla ilgili ban mı yediniz? Merak ediyorum sadece.
Hayır daha önce bu konu ile alakalı ban yemedim ama bencil insanlara çok yedirttim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı