CPU soğutucu ve kasa fanı önerisi

RazQr94TR

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar, naçizane bir sorum var. Anakartım ASUS TUF B450M-Plus Gaming, işlemcim ise AMD Ryzen 5 3600. İlk öncelikle işlemcim için RGB CPU soğutucu istiyorum. Sistemi topladığımdan beri stok soğutucu kullanıyorum. Daha sonra kasaya monte edebileceğim RGB kasa fanları istiyorum. Ve son olarak da anakartın üzerinde RGB header diye bir şey buldum o nedir? Ne işe yarar? Bu arada arkadaşlar Türkiye'den satın aldırtacağım arkadaşım getirtecek ona göre en az sorun teşkil edecek ürünleri önerirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Kasa modeli Zalman S4 ATX Midi Tower. Bütçe olarak da 1.000 ₺ civarı bir şey düşünüyorum.
Kasanız için hava soğutma destek uzunlu 160 mm. Bu da birden fazla performanslı ürün için imkan sağlıyor demek. Anakartınız bir ARGB desteği yok, RGB kontrolü mevcut. Fanlarınız bu bağlamda seçilebilir ve anakart yazılımı üzerinden kontrol edilebilir. Lakin ARGB fanlar için paket halinde alımlarda kontrol üniteleri veriliyor ve kumanda üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Buna göre bir set önereceğim.

İlk önce aşağıdaki soğutucuyu öneriyorum. Kaliteli bir üründür ve belli başlı işlemci yükseltmelerinde de sizi yarı yolda bırakmaz.

BirFenix setini de yine kasa fanları olarak alabilirsiniz.

İşlemci soğutucusundan çıkan ARGB bağlantısını da BitFenix ünitesiyle eşleştirdiğinizde kontrol imkanınız olacak.

Kasanız için hava soğutma destek uzunlu 160 mm. Bu da birden fazla performanslı ürün için imkan sağlıyor demek. Anakartınız bir ARGB desteği yok, RGB kontrolü mevcut. Fanlarınız bu bağlamda seçilebilir ve anakart yazılımı üzerinden kontrol edilebilir. Lakin ARGB fanlar için paket halinde alımlarda kontrol üniteleri veriliyor ve kumanda üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Buna göre bir set önereceğim.

İlk önce aşağıdaki soğutucuyu öneriyorum. Kaliteli bir üründür ve belli başlı işlemci yükseltmelerinde de sizi yarı yolda bırakmaz.

İşlemci soğutucusundan çıkan ARGB bağlantısını da BitFenix ünitesiyle eşleştirdiğinizde kontrol imkanınız olacak.

Bunlar kasa resimleri. Dediğin modeller uyumlu olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG-20230202-WA0002.jpg
    IMG-20230202-WA0002.jpg
    234,3 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20230202-WA0003.jpg
    IMG-20230202-WA0003.jpg
    217 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG-20230202-WA0006.jpg
    IMG-20230202-WA0006.jpg
    367,2 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20230202-WA0007.jpg
    IMG-20230202-WA0007.jpg
    412,2 KB · Görüntüleme: 42
Size önceki mesajımda yazdığım her şey geçerli. Sorun olmaz.

Lakin yetimlerin sevabına kasanızı bir temizleyin. Felaket bir toz var içinde...

En kısa sürede o yetimleri sevindireceğim 😂Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Peki bu linkini attığınız siteler güvenilir siteler mi sinerji.com ve teknomerkezim.com ?

Son düzenleme:

Kurulumu nasıl yapacağım?

Kurulumu nasıl yapacağım?
224-XT ile benzer bir yapıda olduğu için ilgili videonun geçerli olacağını düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı