CPU soğutucuya fan ekleme

Bu fana ve 92mm'lik ürününe sahibim, 92mm'yi kule tipi soğutucuma taktım.

@HasanSarıkaya 60 derece yükte ideal bir sıcaklık, drop yeme sebebinin temel kaynağı RAM'dir. Sisteminin özelliklerini bizimle paylaşır mısın?
RAM konusuyla ilgili bir gönderim var fakat cevap veren olmadı.Sistemin Amd fx-8350 işlemci, msi 970 gaming anakart, 20 gb ddr3 ram, sapphire r9 285 dual-x ekran kartı mevcut.

RAM ile ilgili konu: MSI 970 anakartta RAM frekans ayarı değiştirilmeli mi?
Yalnız bu dediğin işlemci sıcaklığından değildir. Arada yükleme falan yapıyordur. FPS'in 60'tan 25'e inmesi için işlemcinin 4 Ghz'den 1 Ghz'e falan inmesi lazım. O soğutucu ile mümkün değil öyle bir frenleme. Oyun HDD mi? GTA'nın yükleme süreleri malum.
Şöyle eskiden öyle bir sorunum yoktu sadece anakart işlemci ve ram değiştirdim.İşlemciden kaynaklı dememin sebebi, rivatuner programı ile takip ettim bu fps düşüşü olurken işlemci kullanımı %50'den %65-%70'e çıkıyor.

RAM konusuyla ilgili bir gönderim var fakat cevap veren olmadı.Sistemin Amd fx-8350 işlemci, msi 970 gaming anakart, 20 gb ddr3 ram, sapphire r9 285 dual-x ekran kartı mevcut.

RAM ile ilgili konu: MSI 970 anakartta RAM frekans ayarı değiştirilmeli mi?

Şöyle eskiden öyle bir sorunum yoktu sadece anakart işlemci ve ram değiştirdim.İşlemciden kaynaklı dememin sebebi, rivatuner programı ile takip ettim bu fps düşüşü olurken işlemci kullanımı %50'den %65-%70'e çıkıyor.
Fazla fan göz çıkarmaz. Ama öncelikle sisteminde başka oyun varsa onlardaki durumu da gözden geçir bence. Yoksa fanı aldın, bayramdı, kargoydu falan bir hafta vakit kaybı olur sorunu çözmek için.

Fazla fan göz çıkarmaz. Ama öncelikle sisteminde başka oyun varsa onlardaki durumu da gözden geçir bence. Yoksa fanı aldın, bayramdı, kargoydu falan bir hafta vakit kaybı olur sorunu çözmek için.
Oynadığım diğer oyunlarda sadece csgoda böyle bir sorun yaşadım.Oynadığım diğer oyunların gta 5 ve cs go kadar ağır olmamasıdır aynı sorunu görememem.

resim_2021-05-11_195439.png

ID cooling xf. Attığın fanları kullandım beğenmedim. 75 CFM ve 2.18 basınç yeterli.

Eki Görüntüle 1018755
peki hocam bu fanların çıkardığı ses seviyesi nasıl? Umarım fazla ses çıkartmıyorlardır.

Son düzenleme:
Oynadığım diğer oyunlarda sadece csgoda böyle bir sorun yaşadım.Oynadığım diğer oyunların gta 5 ve cs go kadar ağır olmamasıdır aynı sorunu görememem.

Eki Görüntüle 1018820

peki hocam bu fanların çıkardığı ses seviyesi nasıl? Umarım fazla ses çıkartmıyorlardır.
GTA'nin hikaye modunda oluyor mu? Sadece online'da oluyorsa işlemci sıcaklığı ile ilgili olmayabilir.

Biraz araştırma yaparken bu konuya rastladım.Benim sorunumla aynı değilmi?

Geri
Yukarı