CPU soğutucuyu nereye takmalıyım?

İlginize teşekkürler arkadaşlar ancak sadece bu şekilde oturdu sorun olur mu? Egzoz ile teke teke cıkacakmış gibi.

85CBB94A-FD65-4EDC-911B-FC6A92673478.jpeg

A5857220-76DD-4436-8CAF-BDBE2F438BD8.jpeg

64B908F3-96E9-4500-81E7-BBF6B34F9AA6.jpeg

Soğutucunun fanını arkaya takacaksan egzoz şeklinde takman lazım. Şu an önden hava alacak şekilde takmışsın tam arkasında da kasa egzoz fanı var. Hava sirkülasyonu bu şekilde sorun olur. İşlemci soğutucu fanını ters yöne çevirmen lazım.

Anladım öyle yapmam gerektiğini fakat öyle soğtucu girmiyor bilgisayarcıya gittim yaptırdım yapamadı. 3. Kez taktırısım nereden aldım bu soğtucuyu bir soğutucu parası daha verdik adama. Fanın alttan tutmalığı tek böyle oturtuyor enteresan bi şekilde böyle de sorun olacak diyorsanız atacağım fanı stocknu taktıracağım artık.

Son düzenleme:
Strese girmene gerek yok fanı soğutucuya tutturan ince teli hafifçe çıkardıktan sonra fanı ters şekilde yani arkaya hava gönderecek şekilde tekrar yerine takabilirsin. Soğutucu blok işlemci üzerindeyken de bu işlemi kolaylıkla yapabilirsin soğutucuyu komple sökmene gerek yok.

Strese girmene gerek yok fanı soğutucuya tutturan ince teli hafifçe çıkardıktan sonra fanı ters şekilde yani arkaya hava gönderecek şekilde tekrar yerine takabilirsin. Soğutucu blok işlemci üzerindeyken de bu işlemi kolaylıkla yapabilirsin soğutucuyu komple sökmene gerek yok.
Tamamdır eve gidince deneyeceğim teşekkür ederim gerçekten ilginize. Sonuca varırsam başka biriside yaşar belki diye resimle atarım

Allah razı olsun yaptım. Yandaki demirler cıkıp takılıyormuş hiç dikkat etmemiştim teşekkürler ilginize anlatımınıza

1A6F8A96-4319-4839-81FB-188C8A0947DB.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı