CPU soğutucuyu nereye takmalıyım?

Fanı soğutucunun arkasına taktığında öyle yap dedim sen gitmişsin fanı bu sefer öne takmışsın. Yani yine ters oldu. 😁 Çıkar tak yapmaktan montaja elin alışacak bu gidişle. 😅

Vallahi hocam o dediğinizi tam çözemedim ben. Soğutucuyu CPU'dan ayırıp ters çevirip geri takıp bu şekilde mi koyayım fanı yine. Şu an böyle olmaz mı yani 😂
image.jpg

Son düzenleme:
Soğutucu blokla işin yok onu kurcalama senin işin fanla sadece üstteki son soğutucu blok montajı doğru sadece fanın yönü ters onu düzelteceksin. Fan RAM'lerin önünde kalacak sadece fanın yönünü 180° değiştireceksin. Kaç sefer anlattım düzgün yap sende rahatla bende rahatlayayım.

Soğutucu blokla işin yok onu kurcalama senin işin fanla sadece üstteki son soğutucu blok montajı doğru sadece fanın yönü ters onu düzelteceksin. Fan RAM'lerin önünde kalacak sadece fanın yönünü 180° değiştireceksin. Kaç sefer anlattım düzgün yap sende rahatla bende rahatlayayım.

Hocam ben g. Zekalıyım herhalde öyle hissettim artık😂😂 fan zaten RAM'lere bakıyor en iyisi ben böyle bırakıyım derecelerde sorun olursa bir yöntem bulacağım kafam karıştı 😂

image.jpg

Senin gönderdiğin o resim ile CPU fanı sıcak havayı --> yönünde, kasa önündeki fanlar serin havayı ise <-- yönünde üflüyor, dolayısı ile hava akışı çakışması oluyor (--> <--).
Dediğim şekilde fanı çevirip taktığın zaman serin hava geliş yönü ile CPU fanın sıcak havayı üfleme yönü aynı olmuş olacak ve kasanın egzoz fanı da içerideki havayı dışarı atmış olacak. Hava akış sistemi doğru olacak yani.

Hava akış yönü:
Egzoz Fanı
CPU Fanı
Kasa Ön Fanları
<---
<---
<---

Son düzenleme:
Senin gönderdiğin o resim ile CPU fanı sıcak havayı --> yönünde, kasa önündeki fanlar serin havayı ise <-- yönünde üflüyor, dolayısı ile hava akışı çakışması oluyor (--> <--).
Dediğim şekilde fanı çevirip taktığın zaman serin hava geliş yönü ile CPU fanın sıcak havayı üfleme yönü aynı olmuş olacak ve kasanın egzoz fanı da içerideki havayı dışarı atmış olacak. Hava akış sistemi doğru olacak yani.

Hava akış yönü:
Egzoz Fanı
CPU Fanı
Kasa Ön Fanları
<---
<---
<---
60BE6995-B968-4554-963E-23228D6DD359.jpeg
Harika bir şekilde anlatmışsınız hocam teşekkür ederim

Geri
Yukarı