CPU ve GPU sıcaklığı 80 dereceyi geçiyor

Hocam sistemini bilmeden bilgi vermeniz yanlış. Eğer bir notebook ise bu değerler normaller.
Ki zaten imzasında ki sistem güncel sistemi ise arkadaş bir notebook kullanıcısı.

Laptop kullanıcısı için 88 derece normal mi? Biraz şaçma bir tabir olmuş bence. Ama dediğiniz gibi sistemin tüm özelliklerini yazması daha sağlıklı olucaktır.

Laptop kullanıcısı için 88 derece normal mi? Biraz şaçma bir tabir olmuş bence. Ama dediğiniz gibi sistemin tüm özelliklerini yazması daha sağlıklı olucaktır.
Oyun oynarken normalir. Her şeyden önce bilgi eksik, insanlar nasıl konu açacağını hala bilmiyor. Ben 95 dereceye kadar görüyorum MSI Stealth PRO kasa notebook ile.

Oyun oynarken normalir. Her şeyden önce bilgi eksik, insanlar nasıl konu açacağını hala bilmiyor. Ben 95 dereceye kadar görüyorum MSI Stealth PRO kasa notebook ile.

İnce,slim kasalarda diğerlerine nazaran ısınma problemi var. Fakat sizin ekstra olarak soğutucu ile desteklenmeniz daha sağlıklı olur. Akabinde 90 üstü sıcaklık değeri normal değil, anormal bir değerdir. Genellikle ortalama değer 65 ve 70 dereceyi geçmez.

En kral dizüstü bilgisayari alsaniz da bu degerleri görmeniz gayet normal bir durum. Bende de Alienware R3 15 dizüstü bilgisayar mevcut, ayni sekilde islemcim 90 dereceye kadar cikabiliyor.

Koskoca kasadaki sogutucularla dizüstü bilgisayarda kullanilan kücücük sogutucular ayni islevi görmüyor maalesef. Ben degerlerde herhangi bir sorun göremiyorum sahsen.

Genellikle ortalama değer 65 ve 70 dereceyi geçmez.

Bu degerler masaüstü icin gecerli olabilir, fakat dizüstü bilgisayarlarda durum farkli.

Notebook ise 95C CPU 90C GPU bile normal.
Bu cihazlar var olan kısıtlı soğutma kapasitelerini olabildiğince kullanmaya çalışıyorlar.

En kral dizüstü bilgisayari alsaniz da bu degerleri görmeniz gayet normal bir durum. Bende de Alienware R3 15 dizüstü bilgisayar mevcut, ayni sekilde islemcim 90 dereceye kadar cikabiliyor.

Koskoca kasadaki sogutucularla dizüstü bilgisayarda kullanilan kücücük sogutucular ayni islevi görmüyor maalesef. Ben degerlerde herhangi bir sorun göremiyorum sahsen.

Bu degerler masaüstü icin gecerli olabilir, fakat dizüstü bilgisayarlarda durum farkli.

Her laptop sahibi kişi sizin aldığınız değerleri malesef almıyor, bu yüzden genelleme yapmayın bence. Akabinde zaten ben masaüstü ve laptop'un fanlarının aynı olduğunu beyan etmemekle birlikte, ince kasa olduklarından dolayı ısınma problemi olduğunu söyledim.

Tekrar akabinde yabancı forum ve başlıkların tamamına kontrol ederseniz. Gaming laptoplar için sınır genellikle 85-90 derece olduğunu, 90-95 üstü sıcakların anormal olduklarını göreceksiniz ve bu değerlere ulaşan kişilere under işlemleri ve turbolarını kapatmalarını söylediklerini göreceksiniz. Daha sağlıklı olması açısından, doğru olduğunu göreceksiniz.

Eknot: Her birey kendi cihazının sağlını kendisi düşünüp, karar vereceğinden dolayı konuya daha fazla cevap gelmesi halinde, geri dönüt sağlamıyacağım tartışma ortamı oluşmaması mabında. Sağlıcakla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı