CPU ve sıvı soğutma ısınma sorunu

ctrhn848

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Corsair H100i V2 sıvı soğutucu ve AMD Ryzen 7 2700 CPU ile Corsair linkte kullanılan sıcaklık normal mi? CPU 75 85 derecedeyken H100 sıvı soğutucu 23 derece gösteriyor, esas alınacak değer hangisi? Değerler görseldeki gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkürler arkadaşlar işyerimde kullanıyorum pc yi cpu sıcaklığı doğrumu gösteriyor biosta 31 derece gösteriyordu ama bu programda karmaşıklık var belliki program önerileri için teşekkürler deneyip bakıcam.
23 derece olan, içerisindeki sıvının sıcaklığı. HWinfo64 ile bakar mısın?
hocam dediğin programla denedim 30 31 derece seyrinde inip çıkıyor ama corsair link de ise hala 75 85 arası değişiyor programdan kaynaklı bi hata galiba bu yoksa sistemselmi anlamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
msı commander center uygulamasını yükledim bundaki değerler cpu sıcaklığı stabil ve 30 35 40 derecede seyrediyor herhangi bi problem gözükmüyor fakat corsair link de böyle değil orda fan sıcaklığı ayrı cpu sıcaklığı ayrı gözüküyor ve cpu sıcaklığını çok yüksek veriyor hiç birşey yapmadığım halde
msı commander center uygulamasını yükledim bundaki değerler cpu sıcaklığı stabil ve 30 35 40 derecede seyrediyor herhangi bi problem gözükmüyor fakat corsair link de böyle değil orda fan sıcaklığı ayrı cpu sıcaklığı ayrı gözüküyor ve cpu sıcaklığını çok yüksek veriyor hiç birşey yapmadığım halde

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı