Sıvı Soğutma ile cpu soğutma arası farklar ve öneriler

Eren Kutay

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar öncelikle. Ben topladığım amd işlemcili ve ekran kartlı sisteme bir soğutucu alacağım. Kasam full tower yer sıkıntısı olmayacağını bilmenizi isterim. Sizden yardım istediğim konu şu ki, ben kasamın içinden ışıklar çıkmasını seviyorum daha havalı göründüğü düşüncesindeyim. Ve alacağım soğutucuyu da böyle şışıklı almak istiyorum. Bütçem 200 lira 200 liraya kadar her soğutucuyu alabilirim. Ayrıca sıvı soğutma ve cpu soğutma arasında ne fark var? Sessiz olması benim içim en önemli 2. etken ışıklı olmasından sonra. 120 mm'liklerin daha uygun olduğunu söyledi danıştığım bir abim. Yardımcı olursanız iyi oyunlar.
Vatan bilgisayardaki cpu soğutma kısmında 100-200TL arası soğutucuların linki budur.
www.vatanbilgisayar.com: İşlemci - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar
Sıvı soğutucular ise 2 tane vatanın sayfasında onların da iyi soğuttuğunu ve sessiz olduğunu söyleyenler oldu. Sepetime ekleyebileceğim 2 adet sıvı soğutucuyu da ss'de belirttim. İyi geceler
Ekran Görüntüsü (113).png

Sıvı soğutma sistemlerine yönelecekseniz de bu kadar düşük bütçe ile giriş seviyesi ürünler almanızı tavsiye etmiyorum, sessizlik ve performans istiyorsan bu bütçeye alacağın hava soğutma sistemleri seni daha fazla memnun edecektir.

Ayrıca sen bu soğutucuyu hangi sistemde kullanacaksın ve amacın nedir? 200 lira harcamanı gerektirecek bir durum varsa belirt lütfen.

Sıvı soğutma sistemlerine yönelecekseniz de bu kadar düşük bütçe ile giriş seviyesi ürünler almanızı tavsiye etmiyorum, sessizlik ve performans istiyorsan bu bütçeye alacağın hava soğutma sistemleri seni daha fazla memnun edecektir.

Ayrıca sen bu soğutucuyu hangi sistemde kullanacaksın ve amacın nedir? 200 lira harcamanı gerektirecek bir durum varsa belirt lütfen.

Dostum öncelikle yanıt yazdığınız için teşekkürler. Ben İstanbul'a gittim ve orda Yazıcıoğlu iş hanında gold, vatan ve farklı mağazalarda bilgisayar toplatıp fiyat aldım. Amacım oyunlara yönelik bir masaüstü yüksek performanslı bilgisayar toplama. Canlı olarak 2 farklı amd ve intel işlemcili bilgisayarda test yaptılar vatanda. Amd hem ucuz hem de aynı meziyete sahip diye amd bir sistem dizdik. Overclock işlemini ve kasanın içine montaj işlemini de kendileri yapacaklar. Ben yalnızca ışıklı ve kaliteli bir soğutucu arıyorum. 200 lira da son olarak soğutucuya ayırabileceğim bütçem var. Size ss atacak olursam da durum şu. Bu sistemi satın alacağım. Yalnızca soğutucu hakkında bir fikrim yok. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (116).png
    Ekran Görüntüsü (116).png
    80,2 KB · Görüntüleme: 473
  • Ekran Görüntüsü (117).png
    Ekran Görüntüsü (117).png
    90,4 KB · Görüntüleme: 490
Şunu söyliyim Ledli fanlar pek bir işe yaramıyor içine ayrıca Led takarsın (20 Tl ye 5 Metre alıyorsun) işe yarar . bende kullanıyorum ledli fanları cidden ışık vermiyor diyebilirim .

EVEREST marka güç kaynağından hemen kurtulun, almanızı önermiyorum.

Soğutucunun ışıklı olmasına takma kafanı, gerekirse 15-20TL bütçe ile farklı aydınlatma seçenekleri sunarım ben size.
İşlemci soğutucusu olarak TPC812 alabilirsin 150TL bütçe ile.
www.vatanbilgisayar.com: TPC-812 V2 LGA 775/1156/1155/1366/2011 & AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU - Vatan Bilgisayar

Kasa aydınlatması için de böyle ürünlere yönelin : www.vatanbilgisayar.com: Cooler Master Ultra Aurora Kasa Işığı Beyaz - Vatan Bilgisayar

EVEREST marka güç kaynağından hemen kurtulun, almanızı önermiyorum.

Soğutucunun ışıklı olmasına takma kafanı, gerekirse 15-20TL bütçe ile farklı aydınlatma seçenekleri sunarım ben size.
İşlemci soğutucusu olarak TPC812 alabilirsin 150TL bütçe ile.
www.vatanbilgisayar.com: TPC-812 V2 LGA 775/1156/1155/1366/2011 & AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU - Vatan Bilgisayar

Kasa aydınlatması için de böyle ürünlere yönelin : www.vatanbilgisayar.com: Cooler Master Ultra Aurora Kasa Işığı Beyaz - Vatan Bilgisayar
Pekala dediklerini değerlendirdim. Everestten kurtulursam tavsiye edeceğiniz Psu var mı? Varsa Link atabilir misiniz? Birde bi sorum var şu 2 soğutucu arasında kaldım.

www.vatanbilgisayar.com: Cooler Master Hyper 212 Evo Lga775/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Hyper212 de gayet yeterli bir soğutucu, bütçeyi farklı yerlere saklamak istiyorsan gönül rahatlığı ile tercih edebilirsin.
Yoksa 160TL olan 812 elbette daha üst seviye bir soğutucudur.

Güç kaynağı olarak ise +80P sertifikası olan ve güvenilir bir markanın ürettiği ürünleri tercih et ki başın yanmasın sonradan.
Güç Kaynağı Satın Alma Rehberi - Technopat

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı