CPU-Z RAM marka ve modelini göstermiyor

Not: RAM anakarta gömülü ise o RAM'in markası genelde bulunmuyor. İnternet MHz, CL ve voltaj değerli uyumlu olan herhangi bir RAM alınabilir. Cihazın modeli nedir ayrıca?

Thaiphoon Burner ile kontrol ediniz. O da göstermez ise mecburen içini açmanız gerek.

@MisakiTaro RAM-Z olsa ne güzel olur aslında. TechPowerUp'a istek olarak yazsam mı¿

İçini açtım ama bulamadım sonra internetten baktım herhangi bi 4gb ddr4 2400mhz rami taksam olur gibi duruyor.
(bu arada cihaz lenovo ideapad 320)

İçini açtım ama bulamadım sonra internetten baktım herhangi bi 4gb ddr4 2400mhz rami taksam olur gibi duruyor.
(bu arada cihaz lenovo ideapad 320)
Olmaz, bu IdeaPad 3XX serileri hakkında bilgi kıtlığı var içini açmadan bilemeyiz belki fazladan soket bile bulunmuyordur. Şöyle anlatayım bende IdeaPad 330S-15ARR R5 2500u modeline sahibim garantisinin bitmesini bekliyorum açmak için SSD şart ancak herhangi M.2 slotuna sahip olduğunu bir bilsem.

Yardımcı olacaksa benimkinin RAM'lerini bırakıyorum;

Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

RAM'ler 2666MHz ancak anakart desteği 2400 bu yüzden 2400'te çalışıyor.

Olmaz, bu Ideapad 3xx serileri hakkında bilgi kıtlığı var içini açmadan bilemeyiz belki fazladan soket bile bulunmuyordur. Şöyle anlatayım bende Ideapad 330S-15arr R5 2500u modeline sahibim garantisinin bitmesini bekliyorum açmak için SSD şart ancak herhangi M.2 slotuna sahip olduğunu bir bilsem.

Yardımcı olacaksa benimkinin RAM'lerini bırakıyorum;

Eki Görüntüle 903855
Eki Görüntüle 903856Eki Görüntüle 903857
RAM'ler 2666MHz ancak anakart desteği 2400 bu yüzden 2400'te çalışıyor.

Ideapad 330S-15arr bu modelde herhangi bir M.2 SSD desteği maalesef yok hocam. Şu ana kadar çok az Ideapad laptop da M.2 desteği gördüm. Lenovo bütçeden kısmak için M.2 desteği eklemiyor maalesef hocam. SATA to M.2 alabilirsiniz ama.

İçini açtım ama bulamadım sonra internetten baktım herhangi bir 4 GB DDR4 2400MHz RAM'i taksam olur gibi duruyor.
(Bu arada cihaz Lenovo Ideapad 320)

Hocam haberiniz olsun Ideapad serileri Kingston RAM'ler ile tam uyumlu şekilde çalışıyor. Yani 4 GB DDR4 SO-DIMM Kingston 2400MHz RAM alabilirsiniz.

Ideapad 330S-15arr bu modelde herhangi bir M.2 SSD desteği maalesef yok hocam. Şu ana kadar çok az Ideapad laptop da M.2 desteği gördüm. Lenovo bütçeden kısmak için M.2 desteği ekleniyor maalesef hocam. SATA to M.2 alabilirsiniz ama.
Çok sağolun peki ek 2.5' soketi bulunuyor mu?
Yoksa HDD'yi çıkarmam mı gerekecek.

Geri
Yukarı