CPU1 kullanımı sürekli %100

Safer

Decapat
Merhaba günaydın herkese. Bugün bir kontrol edeyim dedim böyle bir görüntüyle karşılaştım sebebi ne olabilir? Devamlı 100 en baştaki çok anlamıyorum fakat rahatsız etti.

Eki Görüntüle 895122

Dosya Ekleri

• 1614239072831.png
    1614239072831.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 68
Merhaba günaydın herkese. Bugün bir kontrol edeyim dedim böyle bir görüntüyle karşılaştım sebebi ne olabilir? Devamlı 100 en baştaki çok anlamıyorum fakat rahatsız etti.

Eki Görüntüle 895122
Dediği gibi virüs olabilir, lakin taratmadan önce başka bir programla da bakmanız iyi olur:

Hwınfo64 vs. eğer virüs falan yoksa, şimdiye kadar görmedim ama kullanımları gösteren sensörde bir sorun olabilir.

Güçlü bir antivirüs programı ya da format şart. Şahsen yerinde olsam tüm dosyalarımı yedekler, virüs taramasından geçirir formatlarım. Yedek HDD varsa virüslüleri de yedeklemek de fayda var. ya da recuva vb programlar ile tekrar çekmeye çalışırsın silinenleri. Geçmiş olsun.

MSI ait anakart , Erkan kartı ve varmı sistem de ?
Hayır yok.
Dediği gibi virüs olabilir, lakin taratmadan önce başka bir programla da bakmanız iyi olur:

HWiNFO64 vs. eğer virüs falan yoksa, şimdiye kadar görmedim ama kullanımları gösteren sensörde bir sorun olabilir.

Antivirüs programı ile bilgisayarı tarayınız. Coinminer virüsü bulaşmış olabilir.

Güçlü bir antivirüs programı ya da format şart. Şahsen yerinde olsam tüm dosyalarımı yedekler, virüs taramasından geçirir formatlarım. Yedek HDD varsa virüslüleri de yedeklemek de fayda var. Ya da recuva vb programlar ile tekrar çekmeye çalışırsın silinenleri. Geçmiş olsun.

Yapacağım fakat sizce neden sadece 1. çekirdek böyle? Virüs olsa tüm çekirdeklere etki etmez miydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı