CPU_OPT fan girişi nedir?

Legend_Arrow15

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sistemimde ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi anakartı var. Kasamda 3 adet PWM kontrollü RGB fan yer alıyor. Bu fanlaarı CHA_FAN noktalarına bağladıktan sonra egzoz fanını cpu_opt noktasına bağlasam sorun olur mu? Cpu_opt nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temimde ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi anakartı var. Kasamda 3 adet PWM kontrollü RGB fan yer alıyor. Bu fanlaarı CHA_FAN n.

2 fanlı CPU soğutucuları için hocam o giriş ancak normal PWM fanları da işlemci sıcaklığına göre çalıştırır sorun olmaz ben egzoz fanı ona bağladım şu an işlemcinin ısısına göre artıp azalıyor.

2 fanlı CPU soğutucuları için hocam o giriş ancak normal PWM fanları da işlemci sıcaklığına göre çalıştırır sorun olmaz ben egzoz fanı ona bağladım şu an işlemcinin ısısına göre artıp azalıyor.

Bende Asus tuf b550E aldım. 1 tane fan yeri eksik kalıyor (Egsoz fanı). Onu Cpu Opt kısmında takıcam. Fakat sizde o fan kac rpmde çalışıyor? Sorun olmuyor mu ? All suite programı ile ayar yapılmıyor dimi, işlemci fanının rpm ile aynı mı dönüyor ?

Opt kısmından anlaşılacağı üzere opsiyonel bir pin. Kullanılmasında bir sorun yok CPU_FAN pinleri ile aynı işi görüyor.

Geri
Yukarı