CPU’nun aşırı ısınma sorunu

Joker35

Kilopat
Arkadaşlar boşta ısı değerleri aşağıda. Termal macunu 2 gün önce değiştirdim. Neden böyle oldu?
Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normalde ceza yemen gerekir Türkçe Kurallarına uymadığın için. Hazır problemin varken çözmeden bırakmak istemiyorum. Rica ediyorum tüm yorumlarını düzenle, biz de elimizden geldiğince yardımcı olalım sana :)

Hocam sağ ol her şey için, sorunu çözdüm. SysWOW64 svchost.exe yazan yerdekinin dosya konumuna gittim sildim (svchost yazan iki tanesinden birini) ve taradım sorun kalktı. Şu anki sıcaklık iyi ama ben işlemci sogutucusu alacağım. Sizce hangisi? Dark Freezer x120 mi, x124 mü?

sasd.jpg
Şuan tam olması gerektiği gibi. Soğutucu almanı gerektiren bir durum yok ancak alırsan da zararı dokunmaz, aksine faydalı olur. Boştaki ve yük altındaki sıcaklık değerlerin kullandığın soğutucu için gayet normal değerler.

Son olarak forum kurallarına biraz daha dikkat edersen hem sen hem de biz daha memnun kalırız.
Gördüğün gibi götürdüğün bilgisayarcı bile zahmet edip sorunun çözülüp çözülmediğine bakmamış - sorunun kaynağını araştırmaya zahmet etmemiş. Oysa dükkan açıp para alan biz değil kendisi :)
Sorununun çözülmesi için ceza alman gerektiği halde bu tip durumlarda konuyu yarım bırakmamaya gayret ediyor, çözüme ulaşması için çabalıyoruz. Ne olur sizler de klavye kullanırken biraz çaba gösterin :)

Konuyu rapor ettim, çözüldü başlığı eklenecek. İlerleyen zamanda tekrar yüksek CPU kullanımı yaşarsan buraya tekrar yazarsın, konu açık kalacak. Kal sağlıcakla :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı