CPU’nun aşırı ısınma sorunu

Arendelon

Hectopat
Merhaba arkadaslar, ben burada yeni ve yardimina muhtac bir dostunuzum.

Bilgisayarim son birkac haftadir asiri isinmakta ve akabinde de oyun ici FPS düşüşü yasamaktayim. Yardim ve onerilerinize sonuna kadar acigim. GPU 30 dereceyi gecmiyor fakat CPU 90’da sabit. Acildiktan kisa sure sonra ve buna oyun icindeki durum dahil degil standart calisirkende isiniyor.

Sistem bilgileri:
Intel i5 6500 3.2 (dahili fan)
GTX950 (dahili fan)
HyperX Fury 16GB
Kasamda zalman ve kendisininde 3 tane fani var. Bilgisayarimida daha bugun kendi elimden geldigince temizledim. Fakat 1.5 senedir hic macun degisimi yapmadim. Bu tarz sistemlerde macun degisimi kacinilmaz ve kesinlikle duzenli araliklarla yapilmasi gereken bir sey midir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu testi; rehberde bahsedildiği şekilde yapıp, burada paylaşmanı rica ediyorum; AIDA64 Stability Test Rehberi GPU'nun 30'u geçmemesi imkansız, kullandığın program net sonuçlar vermiyor olabilir. Bu testi yap ki net sonuçları görelim, ona göre seni yönlendirebilelim.
Termal macunu ben 6 ayda bir değişim yaparım sistemim sağlıklı çalışması ve soğutması için gerekli. Kaliteli termal macun alıp sürerseniz ısınma sorunu ortadan kalkacaktır. Kasayıda temizleyin ve yeterince hava akışı sağlayın.

Bu testi; rehberde bahsedildiği şekilde yapıp, burada paylaşmanı rica ediyorum; AIDA64 Stability Test Rehberi GPU'nun 30'u geçmemesi imkansız, kullandığın program net sonuçlar vermiyor olabilir. Bu testi yap ki net sonuçları görelim, ona göre seni yönlendirebilelim.

Çözüm
dostlar yardım ve önerileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün gidip kendime performans bazlı bir termal macun alıp düzgün ve eşit biçimde sürdüm şu an herangi bir sıkıntım kalmadı. Tekrar hepinize teşekkürler ilgileriniz ve yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı