CPU'nun sogutucuya yapışması

Bu sorun benimde başıma geldi anakarttaki kilidi kapalı olmasına rahmen.
Ben kendimce şöyle çözüm buldum. İşlemci fanının hızını en düşüğe alıp 10 dakikalık bir stres testi ile işlemciyi ısıtıp, söküm işlemini yaptım.

Bir AMD soket faciası daha AMD bu soket tiplerini ne zaman değiştirecek acaba merak ediyorum.
1574699214221.png

Cikarmaya calisirken soketi kopartan, hatta islemcinin yarisini alip yarisini birakanlar var. Ucuz atlatmissiniz. Gecmis olsun.
Bu arada, sogutucuyu hafiften donurerek cikarsak bu sorun cozulmuyor mu?

Cikarmaya calisirken soketi kopartan, hatta islemcinin yarisini alip yarisini birakanlar var. Ucuz atlatmissiniz. Gecmis olsun.
Ben genelde öyle yapıyorum hiç yapışmıyor. Bir kere düz çektiğimde yapışık çıkmıştı.

Sert mi? Yani nasıl yapışmış böyle. Soğutucuyu çıkarırken işlemcinin anakarttaki kilidi kapalı değil miydi?
Evet kapalıydı çıkartıktan sonrada koruma demiri kapalı konumdaydı.
Zaten direk çıkmadı döndürerek çıktı.
Şu anda PC den yazıyorum stres testi açık 5 dakikadır 52 derece görmüş maksimum biraz daha bekleyeyim sıcaklık yükselirse iyi bir macun sipariş edeceğim. Sürdüğüm macun 1 tl lik macun ve hiç hoşuma gitmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı