Pin üzerine macun bulaşması problem teşkil eder mi?

43385

Kilopat
Arkadaşlar bir problemim var, anakart değişimi için işlemciyi söktüm, zaten sökerken ofsayta düştük. 1 hafta önce sürdüğüm macun, japon yapıştırıcısı gibi yapışmış. Onu ayırmaya uğraşırken elime macun bulaşmış, o da pinlere gelmiş. Bununla nasıl başa çıkacağım?

IMG-20191112-WA0037.jpeg

IMG_20191112_195537.jpg

Geçmiş olsun hocam. Sistemi kurmaya çalışırken 4-5 kez benimde başıma geldi şu fandaki termal macunun işlemciye yapışması olayı. Allahtan ben bir sıkıntı yaşamadan işlemciyi biraz uğraşarak fandan ayırdım. İllaki bir çözümü vardır.

Hocam bilgisayarı acil kullanmam lazım bu geceden bitirip yarına teslim etmem gereken tasarım işlerim var. Kompresörle hava tutsam atar mı acaba macunu? Macun akışkan değil
Daha fazla dağıtırsınız sakın yapmayın, kulak pamuğu ile pinleri yamultmadan kırmadan hafif hafif silin.

Selülozik tinere orta sertlikte 1 diş fırçasını bandırarak fazla kuvvet uygulamadan, diş fırçasının kendi ağırlığıyla temizleyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı