CR-10 Bed yapışmama var mı?

Eples

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, CR-10 V3 Cihaz aldım. SD Card içerisindeki test köpeği ile baskı aldım, 3 saat sonucunda güzel bir baskı verdi ancak kendi istediğim projeye geçtiğimde böyle bir problem yaşadım. İptal durumunda kaldım, bu tabla ayarından mı kaynaklanıyor olabilir yoksa yapışmama sorunu mu?

Filament: Microzey PLA
Yapı levhası: 60 derece
Yazdırma: 200
Hız: 80

Dosya Ekleri

• 20220514_012441.jpg
    20220514_012441.jpg
    308,2 KB · Görüntüleme: 76
  • 20220514_012923.jpg
    20220514_012923.jpg
    219,3 KB · Görüntüleme: 69
  • 20220514_015235.jpg
    20220514_015235.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
V2'de Microzey'i ben 205 ya da 215 derecede kullandım, en iyi baskının alındığı sıcaklığını tespit etmek için öncelikle aldığın her filament için sıcaklık kulesi basman iyi olur.

Ayarı gene de gözden geçirip, tablayı klasik kolonya ve peçeteyle silip 205 ya da 215 de bastırabilirsin. İlk katman için 80 çok yüksek, sanırım senin verdiğin genel baskı hızı, ilk katman için V2'de ben 20-25mm/sn kullanıyordum.

Yapışmayı arttırmak için ilk katmanda soğutma fanını da kapatabilirsin.

Teşekkürederim değerli yorumlarınızı deneyeceğim.
Bed level test baskıları aldım ancak yapışmama sorunu var sol alt noktada Merkez'de de aynı şekilde bir sorunla karşılaştım sol altı çözüyorum ancak merkezi çözemedim nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Ender 3 V2'de ben videodaki gibi 2 Gcode kullandım fakat sendeki tabla büyük olduğu için direkt kullanırsan aynı verimi alamazsın, Gcodeları notepad ile açıp koordinatları değiştirmen gerekir ya da Chep'in Gcodelarını Thingiverse'de sendeki makine için uyarlayan varsa onları kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ender 3 v2'de ben videodaki gibi 2 gcode kullandım fakat sendeki tabla büyük olduğu için direkt kullanırsan aynı verimi alamazsın, gcodeları notepad ile açıp koordinatları değiştirmen gerekir ya da Chep'in gcodelarını thingiverse'de sendeki makine için uyarlayan varsa onları kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz kurcaladım hocam fakat beceremedim tekrar bir kalibrasyon yaptım uzun bir süre fakat orta kısım da kalibrasyon yapacağım zaman tablaya çok yakın oluyor kağıt geçmiyor ne yaparsam yapayım bunu düzeltemedim.

Chep, CR10 için de yapmış:

Teşekkürederim tabla ayarını yapabildim yalnız Extruder'dan böyle bir ses geliyor Extruder Clicking CR10 V3 problem teşkil ediyor mu yabancı makalelerde dişlileri yiyor vs diyor anlam veremedim.

Önemli değil.

V2'de çoğunlukla nozzle tablaya çok yakın olduğunda, filament olması gerekenden daha düşük sıcaklıkta basıldığında, nozzlede bir miktar tıkanma olduğunda vs. extruder motoru filamenti itmekte zorlandığı için tak tak ses çıkırırdı, sendeki de belki aynı sebeptendir ama direct drive kullanmadığım için başka bir sebep de olabilir.

Her şeyi çözdük Direct Drive'daki rulman pas kurum bağlamış sesler nereden geliyor diyordum tpu sıkışınca sökünce anladım biraz araştırma yaptım akımdan dolayı rulmandaki yağlar sıkıntıya düşüyormuş cihazın metal kısımlarını elleyincede statik elektriği hissedebiliyorsun nasıl önleyebilirim bilen var mı? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı