Creality CR-10 SE 3D yazıcı hatası

wantedwp

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Herkese iyi sosyaller.

3-4 gün önce creality CR-10 SE 3D yazıcı aldım. 3D yazıcılar hakkında bilgim şimdilik az bana birkaç konuda yardım ve destek olursanız çok sevinirim. Bu arada ilk defa forumda bir konu açıyorum. Sorunlarımı listeliyorum. Ve aldığım bir hatayı sizinle paylaşacağım bu hatanın ne olduğu ve çözümünün ne olduğunu bilen var mı? KEY3000 bilinmeyen istisna, key2000, püskürtme başlığı anakartı iletişim hatası ve bir de y ekseni hatası alıyorum cihaz daha 3-4 günlük alabildiğim baskı sayısı 2 her baskıya başladığımda 1 saat sonra bu hatayı alıyorum filament olarak her filamentten var en iyisinden en kötüsüne kadar, sorunun filamentte olduğunu düşünmüyorum.

1- Her baskıdan sonra nozulu temizlemem gerekir mi?

2- Her baskı sonrası bir sonraki baskıya geçişte kalibrasyon yapmam gerekir mi?

3- Kayış gerginlikleri nasıl olmalı?

4- Aldığım hataların sebebi ve çözümünü bilen var mı?

5- Yazıcıyı hiç kapatmadan günlerce peş peşe baskılar alabilir miyim?

IMG_9828.jpeg
IMG_9827.jpeg
IMG_9825.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Dış yüzeyine filament bulaştıysa sıcakken silmen yeterli.
2. Makinene özel bir aksi durum yoksa hayır. Kullanıcı kılavuzunda belirtiliyor olabilir.
3. Ne çok gergin ne de gevşek olsun.
4. Kabloları soketlere iyi oturtduysan aldığın yer ve/veya Creality ile temasa geçebilirsin.
5. Bunlar profesyonel ürünler değil, kulağa çok sağlıklı gelmiyor.

1. Dış yüzeyine filament bulaştıysa sıcakken silmen yeterli.
2. Makinene özel bir aksi durum yoksa hayır. Kullanıcı kılavuzunda belirtiliyor olabilir.
3. Ne çok gergin ne de gevşek olsun.
4. Kabloları soketlere iyi oturtduysan aldığın yer ve/veya Creality ile temasa geçebilirsin.
5. Bunlar profesyonel ürünler değil, kulağa çok sağlıklı gelmiyor.
Yanıt için teşekkürler , kablo ve vidaların tamamını elden geçirdikten sonra tekrar deneyeceğim , bu cihaz için e step kalibrasyonu yapmama ihtiyaç var mı acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ayarla makineye x mm filament çek dediğinde tam x mm filament çekmesini sağlamış olacaksın.

Youtube'da Creality ürünleri için çok video olur, kendi modeline özel videolar da düşmüştür. KE videoları da işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Cihazım hakkında birçok içerik izledim fakat türkçe icerik yok denecek kadar az teşekkürler ilginiz için iyi forumlar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ayarla makineye x mm filament çek dediğinde tam x mm filament çekmesini sağlamış olacaksın.

Youtube'da Creality ürünleri için çok video olur, kendi modeline özel videolar da düşmüştür.

Sonuca ulaştım sayılır şu anlık, uzun süreli bir baskı aldım ve manuel ayarları kullanmadan deneyerek filamete uygun ayarları yaptım ve baskı sorunsuz çıktı, 190-220 derece olan filemanti 270 derecede çalıştırdım tablayı da 70 dereceye aldım ve 300mm hızda sorunsuz bastı, dereceyi yüksek tutmamın amacı programın acemisi olduğum için hız ve nozulun akıtma ölçülerini tam bilmediğimden dereceyi arttırarak çözüm buldum, ayrıyeten aldığım hataların sebebi olarak düşündüğüm X eksenimdeki tekerlerin birinin bayağı gevşek olduğunu fark ettim ilk kurulumda oralara dokunmamıştım. Cihazı tamamen sökmesem de belli başlı kabloları çıkar tak yaptım ve vidaları son kez elden geçirdim şimdilik bir sıkıntı olmadığını gözlemledim, eğer bir sorunla tekrar karşılaşırsam buraya yazarım.

Geri
Yukarı