Crack indirilen oyundan virüs bulaşır mı?

Valdez

Centipat
Daha fazla  
Korsan bir siteden GTA 4'ün korsanını indirmiştim ve Torrent'ten indirdim. uTorrent bana bu Torrent'de bilgisayarınıza zarar verebilecek dosyalar var diye uyar verdi. Sonra kurulum bitti setup exesini açtım sonra setup yarısında iptal ettim bilgisayara virüs bulaş mı?
Daha öncesinde Kaspersky ve virust Total'le setup dosyasının klasorünü tarattığıtımda bir şey yoktu. Şu andada Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. İndirdiğim sitenin adı.

Son düzenleyen: Moderatör:
%99.9 virüs vardır. Eğer crack başka uygulama kullanıyorsan, virüslerin bilgisayarını kullanmasını dert edecek birisi değilsindir diye varsayıyorum. O yüzden Kaspersky ile taratman yeterli.

Aksi takdir de virüslerin bilgisayarına zarar vermesini istemiyorsan, tüm önemli korsan olmayan dosyalarını USB belleğe yedekledikten sonra format atıyorsun. Format'tan sonra Kaspersky, Malwarebytes ve ESET Online ile ayrı ayrı tarama yapıyorsun. Kesin emin olmak için Kaspersky USB taramasını USB atıp bir kere daha taradıktan sonra %99.9 virüs olmadığından emin oluyorsun. Ardından yedeklediğin dosyalarını da Kaspersky ile taratıyorsun ve iş bitiyor. Artık korsandan tamamen kurtulup, hayatına virüssüz bir bilgisayar ile devam ediyorsun :). - Ha korsan uygulama indireceksen dediklerimi yapmana gerek yok çünkü yine bulaşacaklardır. -

Korsan'ı ders için yapıyorsan da emin ol ki alternatifleri illaki vardır. Yoksa da VirtualBox uygulamasını araştırmanı öneririm.
%99.9'unda virüs olduğunu neye dayanarak söylüyorsun? Lütfen kulaktan dolma bilgileri bi' kenara bırakın.
Piyasada "hizmet olsun insanlar beleşe oyun oynasın, herkes mutlu olsun" diye crack yazan bir grup yok. Bu cümleden konunun ana fikrini anlamışsındır. 😉
Hepsine deli gibi bağış yapılıyor zaten.

%99.9'unda virüs olduğunu neye dayanarak söylüyorsun? Lütfen kulaktan dolma bilgileri bi' kenara bırakın.

Anlatım bozukluğu mu yaptım diye iki kere kontrol ettim ama sanırım siz anlayamadınız. Arkadaş'ın yorumuna istinaden "%99.9 virüs vardır" cümlesinden, indirmiş olduğu GTA 4 korsan Oyunun'un içerisinde olabilecek virüs'ün olasılığını yazmış olduğumu belirtmiş oluyorum.

Ayrıca %0.1 yanılma payımın olduğu için ve kişisel bir yorum olduğundan dolayı bir şeye dayanarak söylememe gerek yok. Sizin için kulaktan dolma ama bizim için eğitim olan bilgileri siber güvenlik uzmanlarından duyuyorum ve bir kenara bırakmayı hiç düşünmüyorum :D.

Yazınıza karşılık bende aynı sözü size söyleyeyim; Virüs olmadığını neye dayanarak söylüyorsun? Lütfen kulaktan dolma bilgileri bir kenara bırakın.
Piyasada "hizmet olsun insanlar beleşe oyun oynasın, herkes mutlu olsun" diye crack yazan bir grup yok. Bu cümleden konunun ana fikrini anlamışsındır. 😉

Aslında bazı hacker gruplarının özgürlük felsefesi üzerine bazı uygulamaları insanların ücretsiz kullanması gerektiğini düşündükleri için virüssüz olarak paylaştıkları olabiliyormuş ama sonrasında ki dağıtımlardan dolayı virüs yayılıyormuş. Tabii ki yine de emin olamayız. NSA bile bizi hacklemek için güvenilir yazılımları kullanıyor olma ihtimali varken, korsan uygulamalara nasıl güveniyorlar anlam veremiyorum... - bknz. VPN, Windows vb. -

Virüs olmadığını neye dayanarak söylüyorsun?
Öncelikle virüs yok dediğimi zannetmiyorum? Bunu nereden çıkardınız anlamadım.
Yaptığım bütün yorumları ise deneyimlerime dayanarak söylüyorum.
Ayrıca %0.1 yanılma payımın olduğu için ve kişisel bir yorum olduğundan dolayı bir şeye dayanarak söylememe gerek yok.
Değer veriyorsanız dayanağınızın olması şart. Kişisellik ile akalası yok.

Son düzenleme:
Korsan kullanan biri olarak soyluyorum ayrica virus yok dedigimi nereden cikardin?

Lütfen kulaktan dolma bilgileri bi' kenara bırakın.

Cümlenizden anladığım kadarıyla virüs dediğim için yanlış bir bilgi verdiğimi ima ettiğinizi düşündüğüm için öyle bir cevap verdim.

Şu ana kadar indirdigim oyunlarin/programlarin hicbirinde viruse rastlamadim.

Neye dayanarak söylüyorsun? Lütfen kulaktan dolma bilgileri bi' kenara bırakın.

Ayrica sibet guvenlik uzmanlarinin amaci sana antivirus kullandirtmak. Yaptiklari yorumlar objektif degil.

Benim tanıdığım siber güvenlik uzmanları antivirus programlarını kullanmamı önermedikleri için sorun yok. Ayrıca benim tanıdığım siber güvenlik uzmanları tamamen objektif olarak doğruları söylüyorlar. - örneğin; antivirüs, VPN ve kapalı kaynak yazılımların virüs çalıştırıyor olabileceği -

Cümlenizden anladığım kadarıyla virüs dediğim için yanlış bir bilgi verdiğimi ima ettiğinizi düşündüğüm için öyle bir cevap verdim.

Benim tanıdığım siber güvenlik uzmanları antivirus programlarını kullanmamı önermedikleri için sorun yok. Ayrıca benim tanıdığım siber güvenlik uzmanları tamamen objektif olarak doğruları söylüyorlar. - örneğin; antivirüs, VPN ve kapalı kaynak yazılımların virüs çalıştırıyor olabileceği -

İnternet ortamında %100 güvenlı olmak imkansız zaten. İşletim sisteminden tut internet tarayıcılarına kadar hepsi bilgilerimizi topluyor. Siz gene iyisiniz Linux kullanıyorsunuz, Windows kullanıcıları için durum daha vahim.

İnternet ortamında %100 güvenlı olmak imkansız zaten. İşletim sisteminden tut internet tarayıcılarına kadar hepsi bilgilerimizi topluyor. Siz gene iyisiniz Linux kullanıyorsunuz, Windows kullanıcıları için durum daha vahim.

İnternet ortamında %100 güvenlik olmak diye bir şey olmayabilir ama %99.9 güvenli olunabilir. GNU/Linux bilgilerimizi biz istemediğimiz sürece toplayıp kullanmaz. İnternet tarayıcıları'nın bizim üzerimizden topladığı bilgiler virüs ile alakalı bir durum değildir çünkü topladıklarına dair sözleşmeleri bulunuyor.

Windows kapalı kaynak olduğu için içerisinde hangi kodların yazılı olduğunu bilmiyoruz. Böyle olduğu için de NSA tek tıkla kameramızı açmak için içerisin'e kodlar yerleştirmiş olabilir.

Konumuz virüs ile alakalıydı ama konuyu değiştirdiğinize göre pek fazla somut bilginiz yok çünkü en son deneyimlerinize göre virüs olmadığından bahsetmişsiniz. Virüs olmadığını deneyimlerinize göre anlayamazsınız çünkü siber güvenlik uzmanı değilsiniz. Siz herhangi korsan oyun ve uygulamaları kullanıyorsunuz ve bilgisayarınızda herhangi bir pop-up çıkartıp hacklendiğinizi söyleyen virüsler olmadığında virüs yemediğinizi zannediyorsunuz ve forumda gelip, "korsan oyunlarda deneyimlerime göre virüs yoktur" diyorsunuz ama şu an halihazırda bilgisayarınızda YouTube botu çalıştırıyor olabilirsiniz. Her neyse daha fazla uzatmayacağım çünkü bu konuya yorum yazanların neredeyse çoğu böyle düşünüyor :D. Ben ne yazsam boş çünkü siz Korsan'a devam...

Geri
Yukarı