Crack yazılımların gerçek yüzü

IDM crack dosyası.

Eki Görüntüle 1203672

Doğru dağıtımları kullanırsan sıfır sıkıntı.

Doğru.
Kanal 3 abone baslık evet arkadaşlar Bandicam bedava adli bir yerden indirirsen tabii oyle olur.
Hayır 3 aboneli değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Turbobit, MediaFire vb. sitelerden başka aylink, link. TL gibi Shortener'larda da pek çok sahte indir linki bulunur ve çoğu insan gördüğü ilk download butonuna tıkladığı için veya İngilizce bilmeyip bunun reklam olduğunu anlamadığı için doğru dosyayı indiremez. Yoksa YouTube'dan crack linki almak genelde en doğru çözümdür. Ayrıca bir şeyin virüs olup olmadığını anlamanın en iyi yolu internetsiz bir Vm'de çalıştırmaktır çünkü Av'ler genelde virüs olmayıp crack olan şeyleri de sezgisel analizde virüs zannederler. Hatalı bir tespit olup olmadığını asla bilemeyiz.

Evet katılıyorum. Virüs programları crack dosyaları virüs olarak görüyor.

Ayrıca çilek v1.4.exe nedir? :D
Çilek, İnternet Download Manager için kullanılan yerli yapım lisans aracıdır. Yabancı lisans araçlarına göre çok güçlüdür.

@Linux Kaymak Rehber güzel ama biraz bilinçsiz bir bilgilendirme olmuş gibi görünüyor. Diğer VT resmini paylaştığın dosyaları incelemedim, bilgim yok ama Çilek hakkında bilgim var. Kullanım kılavuzunda ;
"VirusTotal sonuçlarında sadece Kaspersky ve ESET-NOD32 dikkate alınması gerektiği yazıyor."
Yani VirusTotal sonuçlarında 34 sonuç bulunmuş. Tekrar tarama yapılırsa eğer, 34 sayısı aratabilir veya azabilir. Analiz ettiğimde 34 kendine anti-virüs diyen arkadaşın kafasına göre virüs ismi salladığını görüyorum. Yani 34 tane sallama sonuç var. Çileğin kendisini, kendim analiz ettiğimde, bu 34 sonucun sebebinin çileğin yazılım dilinden kaynaklandığını anlıyorum. MASM gibi bir araçla yazılmış olsaydı, tahminen bu 34 tane sonuç ya 0'a düşecek veya 5 filan olucaktı. Sonuç olarak, ne yazık ki "Çilek 1.4.exe" temiz diyebiliriz. İşte gerçek sonuç budur.

Ama eğer ki VT sonuçlarında, sadece "Çilek 1.4.exe" için söylüyorum bunu; Kaspersky veya ESET-NOD32 tepki verseydi, işte o zaman olayı ciddi olarak düşünmeye başlamamız ve hatta virüs var mı diye şüphelenmeye ciddi oranda başlamamız gerekirdi. Hatta gerekirse hiç açmayıp, dosyayı silmemiz gerekebilirdi.

Ben şimdiye kadar bir veya iki kere crack dosyasından virüs yedim. Onun dışında korsan oyun kurarken asla av kapatmam. Ve hiç de kurulum sırasında virüs bulmuyor. İşin özeti bilindik yerlerden indirirsen tehlike oranı bayağı azalıyor. Her önüne geleni indirirsen tabii virüs bulaşır.

Güvenlik programı da korsan ama değil mi :D.

Doğru.

Hayır 3 aboneli değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Crack Bandicam kullanacağına bedava olan OBS yüklesene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Hayır, asla hiçbir zaman bir güvenlik programına crack yapmam. Kullanmam daha iyi.

Korsan oyun indirdiğinde AV kapatmasan bile virüs yeme ihtimalinin yüksek olduğunu biliyor muydun? Genel olarak YouTube botu denen virüsler AV'ler tarafından tespit edilemeyebiliyor çünkü yönetici olarak izin verdiğinde veya direkt çalıştırdığında virüs olarak görmüyor. Ayrıca böyle korsan uygulamaları indirdikten sonra AV ile tüm dosyalarını taratırsanız, illaki bir tanesinde virüs bulacaktır. Tabii ki kaliteli orijinal bir virüs programı kullanıyorsanız :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyun indirdiğinde av kapatmasan bile virüs yeme ihtimalinin yüksek olduğunu biliyor muydun? genel olarak YouTube botu denen virüsler Av'ler tarafından tespit edilemeyebiliyor çünkü yönetici olarak izin verdiğinde veya direkt çalıştırdığında virüs olarak görmüyor. Ayrıca böyle korsan uygulamaları indirdikten sonra av ile tüm dosyalarını taratırsanız, illaki bir tanesinde virüs bulacaktır. tabii ki kaliteli orijinal bir virüs programı kullanıyorsanız :).

Sanırım anlamak istemiyorsunuz. Her korsan uygulamada virüs olacak diye bir şey yok. ben indirdiğim dosyayı kurmadan önce taratıyorum. Kurduktan sonra da hangi dosyaları kurduysa onları da taratıyorum. Ve hiçbir şey çıkmıyor. Ayrıca sistemimde Kaspersky ve Malwarebytes yüklü ve düzenli tam taramalar da gerçekleştiriyorum.

Geri
Yukarı