Crack'li bir yazılım ile YouTube'da video yayınlamak suç mu?

• Konuyu başlatan yayo7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B

yayo7

Hectopat
Daha fazla  
Crack'li bir yazılıma sahibim, bundan gurur duymuyorum. keşke lisanslı olarak kullanabilsem ama maalesef çok pahalı bir program. Bu programı kullanarak YouTube'da video yayımlamak istiyorum, ben lisanssız olduğunu anlayabileceklerini düşünmüyorum ama yine de yazmak istedim. Böyle bir durum suç mu ve böyle bir durumu anlayabilip bana ceza verebilirler mi?

Yayınlamak derken? Render alıp video yüklemek mi? Gerçi canlı yayın dahi olsa kimse anlayamaz, sana da ucu dokunmaz.

Yapıştır geç.

Bir şey olacağını sanmıyorum. Ama zaten cracklı yazılımın kendisini kullanmak yasal değil :D Yani sen rahat ol ama virüslere dikkat et cracklı yazılımların böyle bir problemi var...

Crack'li bir yazılıma sahibim, bundan gurur duymuyorum. Keşke lisanslı olarak kullanabilsem ama maalesef çok pahalı bir program. Bu programı kullanarak YouTube'da video yayımlamak istiyorum, ben lisanssız olduğunu anlayabileceklerini düşünmüyorum ama yine de yazmak istedim. Böyle bir durum suç mu ve böyle bir durumu anlayabilip bana ceza verebilirler mi?

Korsan yazılım kullanmak yasal değildir. YouTube'nin bir yaptırımı var mı bilmiyorum ama tavsiyem ücretsiz alternatiflere yönelmeniz.

Arkadaşlar korsan yazılım ile ilgili konularda mesaj yazmanıza gerek yok, evet farkındayım ve biliyorum yazdıklarınızı. Öğrenciyim ve okuduğum bölüm gereği kullanmam gereken programlar var (mezun olduğumda bilmemi istedikleri programlar). Bu programların birini ya da bir kaçını almamın imkanı yok. Şu anki düşüncem madem bu programa sahibim bundan ufak bir gelir elde edebilirim şeklinde. Lütfen konu dışı (korsan yazılım) ile ilgili mesaj yazmayın, ben youtube politikası hakkında soru soruyorum

Anlaşılırsa yazılım şirketinin dava açma ihtimali var fakat %99.99 ihtimalle bir şey olmayacaktır. Siz çıkıp "Arkadaşlar videoyu crack'li Premiere Pro'da hazırladım" gibi bir şey demediğiniz sürece anlaşılmaz zaten.

Ben 2-3 senedir crack Sony Vegas Pro kullanıyorum, şimdiye kadar bir sorun olmadı.
Hocam öyle değil, mesela Chrome'u paralı bir tasarım program gibi düşünün. Benim de Chrome'u crack'li kullanıp, Chrome'da tasarım yaptığım videoları Youtube'a yüklediğimi düşünün.

Geri
Yukarı