Crackli oyunların sakıncası var mı?

İşletim sistemi
Windows 10

xianpw

Hectopat
Yeni sistem topladım da GTA 5 tarzı oyunları oynamak istiyorum fakat pahalı, benim onlara yetecek param yok. Crackli sitelerden indirsem ne gibi sakıncaları var? Birkaç yerden virüs gibi bir şey duymuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem topladım da GTA 5 tarzı oyunları oynamak istiyorum fakat pahalı, benim onlara yetecek param yok. Crackli sitelerden indirsem ne gibi sakıncaları var? Birkaç yerden virüs gibi bir şey duymuştum.
1- Virüs girebilir.
2- Oyun yapımcısına emeklerinin hakkını vermemiş olursun.
3- Yapımcılar korsan kullananlar yüzünden Türkçe dil desteği koymadıkları için gidip yama ararsın.

Sakıncaları kısaca bunlardır. Paran yetmiyorsa bile indirimleri kovalayıp oyunları tek tek alabilirsin. Ya da korsan oynasan bile paran olduğunda yapımcıya destek olmak için indirimlerde oyunu satın alabilirsin.

Bedavaya bile yüzlerce güzel oyuna sahip olabilirsin. PC platformunda oyunlara en fazla 200TL harcamışımdır ama piyasa değeri en az 1000-2000TL olan oyun oynamışımdır 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı