Crackli Windows 7'den Windows 10'a Yükseltme

yasin059

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarımda bir Windows 7 var. Fakat bu Windows orjinal midir, değil midir? Hiçbir fikrim yok. Bilgisayar tamiri yapan bir dükkanda kurulduğu için büyük ihtimal crackli. Kod bu:00371-OEM-8992671-00004. Lafı fazla uzatmayayım. Bu windowsa ıso dosyası vs herhangi bir yolla orjınal windows 10 kurabilir miyim? İleride karşıma herhangi bir sorun çıkartır mı? Bilgisayarı babamla kullandığım için en ufak bir sorun dayak yememe sebep olabilir. Yani aslında orjinal kullanmak istiyorum ama babam herhangi bir şekilde bilgisayara para vermeme kızar özelikle 500 Tl gibi bir fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 TL gibi bir fiyata gerek yok, eğer orjinal değilse (güncel fiyatını bilmiyorum en son 30-70TL arası bir şeydi) internet üzerinden cd-key satın alabilirsiniz. W8.1 de olur, W7 de olur. Temiz kurulum yaparsınız, sonra onu W10'a ücretsiz yükseltirsiniz. Tertemiz iş olur.

500 TL gibi bir fiyata gerek yok, eğer orjinal değilse (güncel fiyatını bilmiyorum en son 30-70TL arası bir şeydi) internet üzerinden cd-key satın alabilirsiniz. W8.1 de olur, W7 de olur. Temiz kurulum yaparsınız, sonra onu W10'a ücretsiz yükseltirsiniz. Tertemiz iş olur.
İyi güzelde. Format atamam dosyalar var. Dosyaları taşıyacam. Crcakli windowsun üstüne kurulsa sorun çıkartırmı?

O konuda bilgim yok, en sağlıklısı format atarak temiz kurulum yapmak. Belki de direkt ürün kodunu yazınca çalışıyordur. Forumda sorularını kurallara uyarak sor, cevaplarını al diyorum işte.

Aynı soruyu Facebook'ta sordun bu cevabı verdim, kendi kendimi alıntılattın bana. Bu dediklerimin manası "orada cevap veremem Sosyal'e gel cevabını alırsın" değildi. O konuda bilgim yok dedim. Dosyalarınızı bir yere yedeklersiniz, formatı atarsınız. Bozulmuş Windows dosyalarına sahip bir sistemi orjinal key ile düzeltmeye çalışmanın bir mantığı yok.

Aynı soruyu Facebook'ta sordun bu cevabı verdim, kendi kendimi alıntılattın bana. Bu dediklerimin manası "orada cevap veremem Sosyal'e gel cevabını alırsın" değildi. O konuda bilgim yok dedim. Dosyalarınızı bir yere yedeklersiniz, formatı atarsınız. Bozulmuş Windows dosyalarına sahip bir sistemi orjinal key ile düzeltmeye çalışmanın bir mantığı yok.
İyi güzelde bende ne format CD si ve dosya yedekleyeck bir harddiskim yok. Bende bilgisi olan bir arkadaş cevaplar diye yazdım. Hem format atamam babam kızar.

Bazı insanlar söylüyorlardı, crack'li Windows'u yükseltince Windows 10 orijinal oluyor diye. Hatta Microsoft'un bununla ilgili çalışması vardı galiba.

Evet, kurabilirsiniz.
Mevcutta etkinleştirilmiş bir Windows 7 anahtarınız var ise ve tabi yükseltme hakkı da var ise sorunsuz bir şekilde yükselmeniz mümkündür. (Bilirsiniz, Win 10'a ücretsiz yükseltme hakkı bazı sürümler için gecerli)

Crackli Windows'ların Windows 10'a yükseltmeleri ilerde sıkıntı yaratır mı? Sorusuna gelirsek, şahsen ilerde sorun olacağını pek sanmıyorum.
Neticede Microsoft PC'mizi bizden çok daha iyi biliyor. Yani istememiş olsa daha başında cracklılara yükseltmeye izin vermezdi diye düşünüyorum.

Evet, kurabilirsiniz.
Mevcutta etkinleştirilmiş bir Windows 7 anahtarınız var ise ve tabi yükseltme hakkı da var ise sorunsuz bir şekilde yükselmeniz mümkündür. (Bilirsiniz, Win 10'a ücretsiz yükseltme hakkı bazı sürümler için gecerli)

Crackli Windows'ların Windows 10'a yükseltmeleri ilerde sıkıntı yaratır mı? Sorusuna gelirsek, şahsen ilerde sorun olacağını pek sanmıyorum.
Neticede Microsoft PC'mizi bizden çok daha iyi biliyor. Yani istememiş olsa daha başında cracklılara yükseltmeye izin vermezdi diye düşünüyorum.
Şu an etkinleştirilmiş yazıyor. Bu windows bilgisayar tamircisinde kurulduğu için muhtemelen carckle etkinleştirildi. Bu yüzden konu açmıştım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı