CraftRise bilgisayara zarar verir mi?

ludiny

Picopat
Yer
Türkiye, İstanbul
Daha fazla  
(Teknik destek istemiyorum, zararlı olup olmadığını soruyorum.) Son birkaç gündür craftri*e oynarken oyun aniden kitleniyordu ve Discord'dan sesim gitmiyordu, tuşlar çalışmıyordu ve sadece kasadan bilgisayarı kapatıp yeniden açınca düzeliyordu. Önce bunun WattMan hatası olduğunu düşündüm ama daha sonra AMD ayarlarımın sıfırlanmadığını ve diğer hiçbir oyunda böyle bir hata almadığımı fark ettim, ayrıca bilgisayarım 1 haftalık. Mining yaptığıyla ilgili bir sürü iddia var zaten fakat olmadığı söyleniyor ama genel olarak zaten buglarla da dolu. Bilgisayara ve ekran kartına zarar verdiğini düşünüyorum.

Tamamen Minecraft'tan kopup kendi yazılımını kullandığı için tehlikeli olabileceğini düşünüyorum, evet binlerce kişi oynuyor ama yine de bu hatalar çok saçma değil mi? Bazen bu olup bilgisayarı tekrar açınca internet de saçmalıyor internet USB'sini çıkarıp tekrar falan takmam gerekiyor. Craftri*e zararlı mıdır? Aynı zamanda Valorant da oynuyorum mesela bütün gün onu oynadım ve hiçbir hata olmadı bilgisayarda ve internette fakat akşam craftri*e oynarken oldu bunlar, dün de olmuştu ama dün Valorant oynarken yine olmamıştı. Bilgisayarı resmen bozuyor. Silmeli miyim?

Sistemim.

XFX Speedster SWFT 309 AMD Radeon RX 6700 XT Core Gaming ekran kartı.

AMD Ryzen 5 5600 3.50 GHz işlemci.

ASUS Prime A520M-K Gaming anakart.

Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17 RAM.

Frisby FC-9420G 600W +80 double Slim ring fan Gaming kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama siz yine de silip tekrar kurarken temiz kurulum seçeneğiyle kurun ki önceki dosyaların hepsini silsin oyuna bir de öyle girmeyi deneyin.

Oyundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama siz yine de silip tekrar kurarken temiz kurulum seçeneğiyle kurun ki önceki dosyaların hepsini silsin oyuna bir de öyle girmeyi deneyin.
bu oyunun temiz kurulum diye bir seçeneği yok ama onla alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum bence oyundan kaynaklı zaten client

Yeni konular

Geri
Yukarı