CRC Hatası sorun yaratır mı?

Shinrai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Bir süredir bağlantı sorunları yaşıyorum. Son iki gündür sorunum azaldı. Normal DSL bağlantım en fazla 2 saat dayanırdı. Şimdilik iki gündür direniyor. İç tesisatı yeniledim. Sanırım sonuç verdi. Ama sürekli artan CRC hatalarına anlam veremiyorum. Bu hatalar neden kaynaklanıyor olabilir? Bağlantı sorunları ile alakası var mı?

CRC Hatası.png

CRC.png

@Cleante

Çözüm
Bu tip durumlarda genelde Default Gateway adresine 300-500 kadar ping atarız tek komutla; ICMP protokolü içerisinde de 16Bit CRC alanı bulunuyor yanılmıyorsam; kayıp veya hatalı gönderimde modemin arayüzüne işleyecektir kayıtlar. SNR veya zayıflama değerlerin gayet güzel, bir problem görünmüyor; buna karşılık 2 resim arası 3 saatlik zaman diliminde 600-700CRC işlenmiş arayüze.

Wi-Fi adaptörün - dahili Wireless ağ adaptörün varsa kablosuz olarak bağlanıp CRC değerlerini öyle kontrol et. Ona göre telefon hattı veya ISP altyapısından şüphelenmeye başlayabilirsin. Gateway'e kadar olan yol temiz mi anlamış olursun.
Geçenlerde Recep abinin böyle bir yorumuna denk geldim, son çare olarak bunu önereceğim sana. Bu da işe yaramazsa direkt olarak THH başvurusu yapabiliriz, bu konu ile alakalı da bir rehber mevcut zaten.

Cihazınıza ait FW varsa siz de güncelleyin. Yalnız güncelleme sonrası reset tuşuna 5sn değil, 1 dakika boyunca basılı tutun.

Büyük ihtimal sorun Netspeed firmasından kaynaklanıyordu. Oris Telekom geçtiğimden beri yaklaşık 27 gündür bir internet kesintim olmadı. Her yolu denedikten sonra son olarak farklı sağlayıcıya geçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı