Crea Black Pearl ve ASUS P5H55/USB3 Uyumu

ozanozsavas

Hectopat
Daha fazla  
3000 Türk Lirası bütçe ile bir bilgisayar toplamak istiyordum. Fakat aynı zamanda babamın kullanmakta olduğu bilgisayar da bozulunca işler değişti. Aynı anda iki bilgisayar almaktansa, şu an kullandığım ve babamın kullanım amacına yönelik olarak en azından 5 yıl daha ömrü olan bilgisayarımı kendisine verip, kendime yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat işin rengi burada biraz değişiyor.

Sorum şu; crea black pearl serisi kasanın içerisine, imzamdaki sistemi yerleştirip yerleştiremeyeceğim hakkında bir fikrim yok. Kullanmakta olduğum Asus p7h55/usb3 anakart sığar ve güç kaynağı yerine oturursa problem olmaz sanıyorum, fakat bunları deneme şansım yok. (ne zaman dokunsam anakart değiştirmek zorunda kalıyorum. Ayrıca bilgisayar konusunda tecrübeli olduğumu söyleyemem. Onbinlerce belgenin yedeğini almak ve elektronik imza kurmak çok zor ve uzun. )

Sözün özü; imzamdaki Asus p7h55/usb3 anakartlı sistemi, crea'nın yıllar önce ürettiği black pearl serisi kasaların içine yerleştirme şansım olup olmadığı hakkında bilgi almak istiyorum. Eğer olabilirse kasadan kısıp ekran kartına biraz daha bütçe ayrıabileceğim ve çok işime yarayacak.

Not: Kendi kasam Gigabyte GZ-X6BPD-100 ATX kasa.

Cevaplarınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Merhabalar. sanıyorum ki anakart modelimi yanlış yazmışım ve konu başlığını düzenleyemiyorum. Yöneticilerden ricam p5h55/USB3 olan anakart modelimi p7h55/usb 3 olarak değiştirmeniz yönündedir. teşekkür ediyorum.

2. düzenleme: @BilgisayarKurdu hocam sizde de aynı kasadan olduğunu gördüm. Özel mesaj yoluyla iletişime geçemedim. eğer uygunsanız yardımınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı