Çözüldü Creality CR6SE Firmware Update problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BulutHalil

Decapat
Herkese merhaba.
Creality CR6SE yazıcıma commumity Firmware güncellemesi yaptım. Yazıcı yatak ve hotend ısıtmıyor ve ısıtma hatası veriyor. V4.5.2 ve v4.5.3 yükledim ama ikisinde de sorun aynı. Bir arkadaş bin dosyasının yeniden adlandır tarih yazan kısmı sil dedi sildim ama yine de sorun devam etti. Anakartta numarası creality era v1.1.0.3 yazıyor. Orijinal yazılıma dönmeye karar verdim, siteden indirip yükleme yaptığımda ekran Çince oluyor ve dokunmatik çalışmıyor.
Teşekkürler.

Çözüm
Önemli değil.

Bende aynı ürün olmadığı için yönlendiremem ama Creality sitesindeki creality cr-6 se local languge upgrade firmware klasöründe daha önce yüklemek istediğin sürümlerin yükleme yöntemine dair bir PDF mevcut.
Yani orjinal firmware yükleyince yazıcı açılıyor bir sorun yok. Firmware olarak V1.1.0.3 olanı indirdim yükledim ama ekran çalışmıyor. Video yükledim. Sorun bu şekilde oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu çözdüm galiba. Era v1.1.0.3 kartı olanlar community firmware olarak 4.5.3 olanı yüklerse oluyor. Ama .bin dosyasındaki tarih kısmını silmeniz gerekiyor.
Ender 3 V2'de ekran firmware'ini ayrıca yüklüyoruz; ayrı bir yükleme yeri var, ekranın arkasındaki kartın üzerinde, sendekinde de öyle ise: Kurduğun firmware'e ait ekran firmware'ini de ayrıca yüklemediysen çalışmama sebebi o olabilir.

Çince için çözüm basit, gelen kitapçıkta dil ayarının nereden yapıldığı belirtiliyordur. Sendeki sıkıntı dokunmatik ekranın çalışmaması. İlkini çözünce ikincisi kolay. Belki ilkini yapınca direkt de çözülebilir.

Ender 3 V2'de ekran Firmware'ini ayrıca yüklüyoruz; ayrı bir yükleme yeri var, ekranın arkasındaki kartın üzerinde, sendekinde de öyle ise: Kurduğun Firmware'e ait ekran Firmware'ini de ayrıca yüklemediysen çalışmama sebebi o olabilir.

Çince için çözüm basit, gelen kitapçıkta dil ayarının nereden yapıldığı belirtiliyordur. Sendeki sıkıntı dokunmatik ekranın çalışmaması. İlkini çözünce ikincisi kolay. Belki ilkini yapınca direkt de çözülebilir.

Cevabınız için teşekkürler.
CR6SE modelinde community Firmware yüklerken ekranı söküp Micro SD takıyoruz. Yazıcının SD Card girişine de ayrı bir .Bin dosyası atıp yükleme işlemi yapıyoruz. Ama orijinal Firmware yüklerken sadece MicroSD takılıyor ekranın arkasına.
Creality sitesinden anakartıma uygun Firmware indirip ekranın arkasına takıyorum ama yine de çözemedim.community Firmware veya orijinal Firmware hangisi olursa yükleyip kurtulmak istiyorum.

Son düzenleme:
Önemli değil.

Bende aynı ürün olmadığı için yönlendiremem ama Creality sitesindeki creality cr-6 se local languge upgrade firmware klasöründe daha önce yüklemek istediğin sürümlerin yükleme yöntemine dair bir PDF mevcut.
Yani orjinal firmware yükleyince yazıcı açılıyor bir sorun yok. Firmware olarak V1.1.0.3 olanı indirdim yükledim ama ekran çalışmıyor. Video yükledim. Sorun bu şekilde oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sorunu çözdüm galiba. Era v1.1.0.3 kartı olanlar community firmware olarak 4.5.3 olanı yüklerse oluyor. Ama .bin dosyasındaki tarih kısmını silmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Yani orijinal Firmware yükleyince yazıcı açılıyor bir sorun yok. Firmware olarak v1.1.0.3 olanı indirdim yükledim ama ekran çalışmıyor. Video yükledim. Sorun bu şekilde oluyor.

Sorunu çözdüm galiba. Era v1.1.0.3 kartı olanlar community Firmware olarak 4.5.3 olanı yüklerse oluyor. Ama. Bin dosyasındaki tarih kısmını silmeniz gerekiyor.

Hacı sorunu çözebildin mi ya senin yaşadığın sorunun aynısını bende yaşıyorum orijinal yazılıma döndüm ama yine hotend ve yatak ısınmıyor nasıl çözebilirim?
Yani orijinal Firmware yükleyince yazıcı açılıyor bir sorun yok. Firmware olarak v1.1.0.3 olanı indirdim yükledim ama ekran çalışmıyor. Video yükledim. Sorun bu şekilde oluyor.

Sorunu çözdüm galiba. Era v1.1.0.3 kartı olanlar community Firmware olarak 4.5.3 olanı yüklerse oluyor. Ama. Bin dosyasındaki tarih kısmını silmeniz gerekiyor.

Yazdıklarını yapıp sorunu çözdüm kanka çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı