Creality CR_6 SE filament akıtamıyor

altnbrn

Decapat
Daha fazla  
Yaziciyi aldigimda ilk baskilarda boyle bir sorun yoktu. Daha sonra nozul tablaya cok yakin konumda kalmaya basladi Z offsetten yazicadan ayarlamaya calisiyorum arttirdigimda dahi yukselmiyordu bu sorun hâlâ devam ediyor ama simdide baski alirken sol tarafta gozuktugu gibi tam olarak filament akitamiyor, ayni sekilde baskida da ne yapmam gerekir? Yardimci olursaniz sevirinirm.
Bir sorum daha var. Baski aldigimda urunlerde ipliklenme cok olusuyor, cura kullanıyorum ama tam cozemedim. Bu konuda da fikri olan varsa yardimci olursa sevirnirim.

WhatsApp Image 2021-09-14 at 16.41.08.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-14 at 16.40.58.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-14 at 16.41.16.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaziciyi aldigimda ilk baskilarda boyle bir sorun yoktu. Daha sonra nozul tablaya cok yakin konumda kalmaya basladi Z offsetten yazicadan ayarlamaya calisiyorum arttirdigimda dahi yukselmiyordu bu sorun hâlâ devam ediyor ama simdide baski alirken sol tarafta gozuktugu gibi tam olarak filament akitamiyor, ayni sekilde baskida da ne yapmam gerekir? Yardimci olursaniz sevirinirm.
Bir sorum daha var. Baski aldigimda urunlerde ipliklenme cok olusuyor, cura kullanıyorum ama tam cozemedim. Bu konuda da fikri olan varsa yardimci olursa sevirnirim.

Eki Görüntüle 1165632

Eki Görüntüle 1165633

Eki Görüntüle 1165631
İpliklenme sorunu için, Cura'da Travel>Retraction Speed kısmı var. Bu sizde 55-60mm/s civarlarında olabilir, bende yazıcımı ilk kurduğumda çok ipliklenme oluyordu. Retraction Speed kısmını 50mm/s düşürdüm ve tüm ipliklenme sorunumu çözdüm.

Eğer bu değer sizde 60'sa 55'e düşürerek, baktınız yine devam ediyor 50'ye düşürerek, 5'er 5'er azaltarak önüne geçebilirsiniz. Ya da direk 50mm/s deneyin.

İlgili görsel:
geri çekme.JPG

Geri
Yukarı