Creality Ender 5 Pro VS Creality CR 6 SE

hengin

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İyi günler herkese.
3D yazıcı almaya karar verdim ama aşağı yukarı aynı fiyatta olmalarına karşın Creality'nin hangi yazıcısını alacağıma karar veremedim. Ender 5 Pro ile CR 6 SE modelleri arasında kaldım. Hangi yazıcıyı önerirsiniz?

29.03.2021 eklemesi:
Herkese tekrardan merhaba biraz düşündükten sonra CR 6 SE modelini aldım. Öne çıktığını düşündüğüm özellikleri de şöyle:
1- Otomatik Bed Levelling: Printer işlerinde acemi olduğum için bu işlemi otomatik yapması bana hızlı bir başlangıç sağladı. Yazıcı üzerindeki piezo sensörler ile tablo üzerinde 16 noktadan ölçüm yapıp kalibrasyonu sağlıyor.
2- Flament sensörü ve elektrik kesintisinde devam edebilme özelliği: Bu özelliği henüz test etmedim ama yanlış hatırlamıyorsam diğer yazıcıda da vardı.
3- Kurulumu çok kolay: Z ekseni zaten monte edilmiş halde geliyor o yüzden Z ekseni için fazla bir uğraşa gerek kalmıyor.
Şimdilik görüşlerim böyle. Hem hazır modelleri hem de kendi hazırladığım birkaç basit mekanik modeli basma şansım oldu. Bu modelleri kutuda gelen flament ile bastım. İlk deneyimlerim olduğu için fazla kıyaslama imkanım yok lakin çıkan sonuçlar beni tatmin etti.

Geri
Yukarı