Creality Ender 3 V2 için tavsiyeler

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Başlık biraz yanıltıcı olabilir ama daha uygunu aklıma gelmedi kusura bakmayın.

Creality Ender 3 V2 model 3D Yazıcı sipariş verdim. Bir aksilik olmazsa bugün teslim edilecek. Yazıcıyla birlikte Filameon 1.75mm Mavi PLA filament sipariş verdim. Filameon yetkilisi sağ olsun çok yardımsever ve ilgili birisiydi. Bunu da söylemeden geçmek istemedim.

İlk defa 3D yazıcı kullanacağım. Bu sebeple çok heyecanlıyım. Birçok projem var ve bunları hayata geçirmemde benim için çok önemliydi bu adımı atmak.

Bu yazıcı hakkında tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Ürünün kurulumu hakkında internette pek çok rehber bulunmakta. Bu noktada çok sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum açıkçası.

İlk defa 3D yazıcıyla tanışan birisine ne gibi tavsiyeleriniz olur merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Montajı o kadar hafife alma. Baştaki hatalar sonrasında seni uzun süre uğraştırabilir. Yarım saate kurdum, 1 saat içinde ilk baskıyı başlattım gibi yorumlar seni aldatmasın.

Umarım yatak için sert yay almışsındır, almadıysan al, 20 lira civarı tutar 4ü. Başlarda yatak ayarı seni yoracaktır. Bu yaylar ile daha uzun süre ayar kendini korur.

Hotend fix'i araştırıp uygulamanı tavsiye ederim. Fixi yapacak olursan orijinal Capricorn boru kullan.

Makinenin sağlam çalıştığına emin olduktan sonra lehim vb. işler elinden geliyorsa noname 10-15 liralık 5015 blower fan kullan plastiği soğutmak için ve ona uygun bir duct tasarımı. Makinenin baskı yeteneği oldukça iyileşir. Aynı şekilde, makinenin çalıştığına emin olduktan sonra güncel Marlin'e geçebilirsin.

Slicer olarak Prusaslicer ile başla derim. V2 profili de mevcut. Simplify3d de olabilir.
Cura çok fazla opsiyon içerdiğinden benim için son seçenek.

Son düzenleme:
Montajı o kadar hafife alma. Baştaki hatalar sonrasında seni uzun süre uğraştırabilir. Yarım saate kurdum, 1 saat içinde ilk baskıyı başlattım gibi yorumlar seni aldatmasın.

Umarım yatak için sert yay almışsındır, almadıysan al, 20 lira civarı tutar 4ü. Başlarda yatak ayarı seni yoracaktır. Bu yaylar ile daha uzun süre ayar kendini korur.

Hotend fix'i araştırıp uygulamanı tavsiye ederim. Fixi yapacak olursan orijinal Capricorn boru kullan.

Makinenin sağlam çalıştığına emin olduktan sonra lehim vb. işler elinden geliyorsa noname 10-15 liralık 5015 blower fan kullan plastiği soğutmak için ve ona uygun bir duct tasarımı. Makinenin baskı yeteneği oldukça iyileşir. Aynı şekilde, makinenin çalıştığına emin olduktan sonra güncel Marlin'e geçebilirsin.
Hocam tavsiyelerin için teşekkür ederim ama hiçbir şey anlamadım :) Bahsettiğin terimleri bilmiyorum. Yatak yayı, Hotend fix, Capricorn boru, blower fan, duct ve marlin. Bunlar nedir bilmiyorum açıkçası. Yavaş yavaş öğreneceğim inşallah. Arada lehim demişsin onu yakalayabildim :) Az buçuk elimden gelir o işler çok da acemisi sayılmam.
Söylediklerini araştırmaya çalışacağım :)

Kısa sürede öğrenirsin, dikensiz bir bahçe değil çünkü 3d printing.

Not: Firmware güncellemesinde aynı dosyayı bir daha kullanmak istersen isminin farklı olması gerekiyor, aklında olsun.
Tamamdır dikkate alacağım. Firmware güncellemesini USB bellek ile yapabiliyor muyum? SD kart almak zorunda mıyım? Baskılar için de USB bellek kullanabilir miyim?

Geri
Yukarı