Creality Ender 3 V2 için tavsiyeler

Resetlenme değil hocam ayar kaçması oluyor. Önerin üzere x eksenini biraz daha sıkılaştırmayı denicem. Çok fazla sıkmamıştım motoru zorlamasın diye.

Bu ayar kaçmasının BL-Touch ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bu cihazdan önce de hatırlarsan tabla ayarımın sürekli bozulduğundan bahsediyordum. Sanırım x ekseni yüzündenmiş. Dediğim gibi x eksenini biraz daha sıkmayı denicem. Sonrasında gelişmeyi yine burada paylaşırım.

Bir dahaki denemelerimde baskı tavsiyelerini dikkate alıcam. 0.2 mm ile baskı almıştım sanırım öyle muazzam beklentilerim yoktu zaten :)

Son düzenleme:
Görseldeki 3 çember içine alınan yerleri kontrol et, ek olarak BL touchın kendi montajını da kontrol etmen iyi olur. BL Touch kullananlara da sor bence, tecrübe farklıdır.

Capture.JPG

Genelde kırmızı çember kısmı biraz daha salınmış olur, tekerleri ezdirmeden tatlı sert ayar vermen iyi olur. Bendekinde o bölgedeki tekerlerden biri temas bile etmiyor neredeyse, nasıl bir tolerans varsa artık.

Takıldığıma bakma, baskın gayet güzel olmuş. Moon City de güzeldir.

Son düzenleme:
Ilk olarak bozulacaklar:
- Extruder dislisi
- Hot End
- Tabla
- Default Firmware yetersiz

Yukseltmen gerekenler:
- BMG Extruder
- V6 Hot End
- Cam Tabla
- BLTouch
- Klipper
- Fluidd
- Dual Fan

IMG_20210731_233505.jpg
IMG_20210731_233513.jpg

Ben makineyi satmaya karar verdim. Baş edemiyorum ben bununla. Bir yeri düzeltiyorum başka yerden patlak veriyor. Beceremedim bu işi yapacak bir şey yok.

Epey başınızı ağrıttım teşekkür ederim yardımlarınız için.

Hocam hiç uğraşasım gelmiyor artık. İlk başlardaki hevesimi kaybettim. Bunda sıcakların da payı var tabii. Makinenin başında şelale gibi oluyorum. Bilmiyorum belki de hemen satmayıp biraz askıya alırım ama bu aralar yazıcıyı görmek bile istemiyorum. İşten kalan zamanın neredeyse tamamını makineye ayırdım ve halen sıkıntı yaşıyorum. İnsanda ne moral kalıyor ne heves.

Dediğin gibi sıcaktandır.

Kışın gene kapanma olursa, benim bir printerım vardı dersin belki, kim bilir.🙂
Kapanmalarda canımın acısından uyku uyuyamıyorum hocam :) Kamuda çalışıyorum. Kapanma durumlarında vefa ekiplerinde zorunlu çalıştırıyorlar(hesapta gönüllü ama tehditli) :) Neyse konu başka bir yere gider.

Bakalım şimdilik kenarda dursun makine beni baya gerdi çünkü :)

Hımm, kolay gelsin.
@Amiidamaru

Selam, printerı elden çıkartmadıysan birkaç bilgi paylaşayım istedim.Fanlarla ilgili araştırma yaparken bir bilgiye rastladım. Ender 3 V2'de plastiği soğutan fan kapatılınca anakartı soğutan fan da çalışmıyormuş, test de ettim. Çok uzun süren ABS baskılarında boardu yakma riski oluşuyor bu durumda, fan full kapalı old. için. Tabla alanını büyük çapta kullanan PLA baskılarında birkaç katman boyunca fan kapalı kalırsa boardu yakmasan bile driverlar ısındığından makinenin saçmalama riski de oluşabiliyor.

Aklıma büyük baskılarda yaşadığın sorun geldi, belki sebeplerden biri bu da olabilir. Olmasa bile düzeltmek gerek.

Çözüm, anakart fanını hotend fanının anakartta bağlandığı noktaya bağlamak, sabır istiyor bu işlem.

Ek olarak; PSU'yu kapatan printer kapağı PSU'nun soğutma deliklerini kapatıyormuş meğer, delik açmak ya da Thingiverse'deki çözümleri uygulamak iyi olur. Sistem 24V olmasına rağmen PSU fanı 12V bu arada.

Son düzenleme:
Hımm, kolay gelsin.
@Amiidamaru

Selam, printerı elden çıkartmadıysan birkaç bilgi paylaşayım istedim.Fanlarla ilgili araştırma yaparken bir bilgiye rastladım. Ender 3 V2'de plastiği soğutan fan kapatılınca anakartı soğutan fan da çalışmıyormuş, test de ettim. Çok uzun süren ABS baskılarında boardu yakma riski oluşuyor bu durumda, fan full kapalı old. için. Tabla alanını büyük çapta kullanan PLA baskılarında birkaç katman boyunca fan kapalı kalırsa boardu yakmasan bile driverlar ısındığından makinenin saçmalama riski de oluşabiliyor.

Aklıma büyük baskılarda yaşadığın sorun geldi, belki sebeplerden biri bu da olabilir. Olmasa bile düzeltmek gerek.

Çözüm, anakart fanını hotend fanının anakartta bağlandığı noktaya bağlamak, sabır istiyor bu işlem.

Ek olarak; PSU'yu kapatan printer kapağı PSU'nun soğutma deliklerini kapatıyormuş meğer, delik açmak ya da Thingiverse'deki çözümleri uygulamak iyi olur. Sistem 24V olmasına rağmen PSU fanı 12V bu arada.
Hocam teşekkür ederim beni unutmayıp bilgiyi paylaştığın için. Makine halen boşta duruyor. Kullanmaya başladığımda söylediklerine de dikkat edicem :)

Geri
Yukarı