Creality Ender-3 V3 SE cr-touch hatası

BayKad

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Ben bugün ender3 V3 SE model yazıcı satın aldım ilk yazıcım ama otomatik kalibrasyonu yapamıyorum her seferinde cr-touch hatası veriyor. Bununla ilgili ve genel olarak 3D yazıcılarla ilgili detaylı yardım ve bilgi nereden alabilirim?

Creality'nin Youtube sitesinde ve genel olarak Youtube'da birçok yardımcı videoya ulaşabilirsin ama makine yeni olduğuna göre aldığın yerden destek almak da bir seçenek. Forumda makineni kullananlar var, aldığın hataya dair görsel vb. paylaşırsan belki yardımcı olurlar.

Aldığım yer çok geç geri dönüş yapıyor ve mesai saatleri falan her zaman ulaşılamıyor.

Creality'nin YouTube sitesinde ve genel olarak YouTube'da birçok yardımcı videoya ulaşabilirsin ama makine yeni olduğuna göre aldığın yerden destek almak da bir seçenek. Forumda makineni kullananlar var, aldığın hataya dair görsel vb. paylaşırsan belki yardımcı olurlar.

Videolardada bu sorunla ilgili bir çözüm ben bulamadım forumlarda da sorunu yaşayan var ama çözümü bulan yok anladığım kadarıyla sorunumun görselide şu.

WhatsApp Image 2024-02-28 at 10.24.41.jpeg

Makinenin genel kablolamasını doğru yaptıysan CR touch'ın kablosunun iki uçta da iyi şekilde takıldığını kontrol edebilirsin. Probun hareketini kontrol edebilirsin.
Daha güncel firmware'i varsa onunla deneyebilirsin.

Bunlar işe yaramazsa satıcı ile çözmen gerekebilir.

Her şeyi bir kez daha kontrol ettim hiçbir yerde sorun yok ama bu kalibrasyon sensörüyle ciddi derecede oynadım ittim çektim salladım sonra kalibre et dedim bu sefer yaptım sanırım dedikleri gibi takılmalar olabiliyor sensörde ama bu sık sık başıma gelecekse yine de çözülmesi gereken bir sorun şu anda 2. çıktıyı alıyorum sorunsuz yazıyor yazmayı başarırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı