Çözüldü Creality K10C hiçbir şekilde filament akmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cemalsp

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NZXT H510 ELİTE
RYZEN 7 5800X
COOLER MASTER ML120LV2
MSİ B550 TOMAHAWK 5100 OC
MSİ GEFORCE RTX 3090 GAMİNG X TRİO
CORSAİR VENGEANCE LPX 8X3 24GB
GİGABYTE P850W +80 GOLD
Meslek
Balık avcılığı
Arkadaşlar herkese selam 9 saat önce satın almış olduğum K1C yazıcı ile içinden çıkan beyaz filamentiyle baskılar aldım. Ondan sonra 10 saatlik baskı alacağımdan dolayı 1Kg'lik sıfır polaroid premium pla filament taktım. Baskının ilk katmanı atıldığından 5-10 dk sonra kameraya baktığımda yazıcının havada boş boş takıldığını fark ettim, gittiğimde filament tutucusuna filament dolanmış filament çekememişti. Ben de filamenti çıkarmak için yazıcıya çıkarma komutu verdim ve çıkarmadı bas dedim basmadı hiçbir şey yapmadı boruyu çıkarıp içinden Filament'i aldım ve içinden çıkan beyaz filamenti taktım. 2-3 saat uğraştım ve hala hiçbir şekilde filament akmıyor. Bir ara deliğe girdi ve üstten duman çıktı filament hiçbir yerden akmadı bayağı da bir girdi yani nozzle temizleyicisini deliğe soktum sonunda bir sıkıştı çok zor çıkardım yine duman çıktı uçtan akan bir şey yok yani anlayacağınız hiçbir şekilde filament akmıyor bunun çözümü nedir yardım ederseniz çok iyi olur.

Çözüm
Sorunu çözdüm yaşayanlar için K1 ile k1C nozzle tamamen farklı öncelikle nozzleyi filament türüne göre erime sıcaklığına ısıtın, pense ile (yan keski değil filament kopar!) çekin. Filament çıkacak ve akıtmayı deneyin manuel sokup akmazsa nozzleyi sökün crealitynin sökme videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nozzleyi alın ve küçük uzun iğne bulun bir yerden Nozzle'yi tüpde ısıtırken iğneyi delikten dışarıyı minnacık bile olsa görene kadar sokun çakmakla iğne ısıtıp soktum ben olmadı o yüzden tüpte ısıttım, ve sonunda dışarıyı gördüm nozzlem biraz yandı ama çalıştı. 24 saat baskı aldım siyah renge dönen nozzle ile sıkıntı olmadı filament sıkışırsa benim gibi tekrar tekrar akmayan filament yollamayın Nozzle'yi tüpe atmanız gerekmez. Çakmak ile nozzledan görüşü alana kadar bir deneyin. (İğneyi ısıtıp sokun)

Çözüm nasıl işaretlenir bilmiyorum çözüm bu hiçbir yerde cevabı yok boşuna makineyı dağıtmayın.
2 şeyi kontrol edin;
Filamenti içeri iten dişli sisteminin vidası gevşediyse boşa dönüyordur,
Nozzle'ın tıkanmış olabilir. Manuel olarak itmeyi dene filamenti.

Manuel olarak ittim bir duman çıkıyor ve uçtan hiçbir şey akmıyor.

Manuel olarak ittim bir duman çıkıyor ve uçtan hiçbir şey akmıyor.
O zaman tıkanmıştır. Muhtemelen tıkalı ama bir kaç konuda var ısı derecen uygun mu? Filamentin o yazıcının baskı hızı için uygun mu? Bunlarda önemli kalibrasyonlarını tam yaptın mı? Bunlarıda kontrol et. Ama elle ittiğinde bile akmıyorsa tıkanmıştır.

Sorunu çözdüm yaşayanlar için K1 ile k1C nozzle tamamen farklı öncelikle nozzleyi filament türüne göre erime sıcaklığına ısıtın, pense ile (yan keski değil filament kopar!) çekin. Filament çıkacak ve akıtmayı deneyin manuel sokup akmazsa nozzleyi sökün crealitynin sökme videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nozzleyi alın ve küçük uzun iğne bulun bir yerden Nozzle'yi tüpde ısıtırken iğneyi delikten dışarıyı minnacık bile olsa görene kadar sokun çakmakla iğne ısıtıp soktum ben olmadı o yüzden tüpte ısıttım, ve sonunda dışarıyı gördüm nozzlem biraz yandı ama çalıştı. 24 saat baskı aldım siyah renge dönen nozzle ile sıkıntı olmadı filament sıkışırsa benim gibi tekrar tekrar akmayan filament yollamayın Nozzle'yi tüpe atmanız gerekmez. Çakmak ile nozzledan görüşü alana kadar bir deneyin. (İğneyi ısıtıp sokun)

Çözüm nasıl işaretlenir bilmiyorum çözüm bu hiçbir yerde cevabı yok boşuna makineyı dağıtmayın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı