Çözüldü Creative 5+1 Ses Sistemini B450 Gaming Plus Anakarta Bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CyrptoPunk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bende Creative 5+1 ses sistemi mevcut. Anakartım B450 GAMING Plus. 6 adet ses giriş ve çıkışı var. Elimde de fotoğrafta görüldüğü üzere ses çoklayıcı mevcut. Eğer ben üç Jak'ı bu çoklayıcı yoluyla anakartın ses çıkışına bağlarsam bütün hoparlörlerden ses alabiliyorum.

Ama bu çoklayıcıyı kullanmadan bu jakları ses çıkışlarına doğru bir şekilde bağlamanın bir yolu olmalı ve ben onu bulamadım.

Bu jakları bütün hoparlörlerden ses gelecek şekilde nasıl takabilirim?

20200330_225554.jpg
20200330_225648.jpg
20200330_225843.jpg
product_7_20180716112125_5b4c0f35c9682.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu gibi durumlarda ürünlerin kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz. MSI anakartın ses portları:

1585600812059.png

Creative bağlantıları:
  • Yeşil: Front Speaker Out
  • Siyah: Rear Speaker Out
  • Turuncu: Center/Subwoofer
Bunu bağladıktan sonra 5.1 içerik oynatırken ses sisteminin bütün kolonları devreye girer. 2.1 stereo içerikte yine sadece sağ/sol ve subwoofer'dan ses alırsınız.
Bu gibi durumlarda ürünlerin kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz. MSI anakartın ses portları:

1585600812059.png

Creative bağlantıları:
Bunu bağladıktan sonra 5.1 içerik oynatırken ses sisteminin bütün kolonları devreye girer. 2.1 stereo içerikte yine sadece sağ/sol ve subwoofer'dan ses alırsınız.

Çözüm

Eki Görüntüle 524408

Creative bağlantıları:
Esasında dediğinizi yaptım. Ses sürücüsünden denediğim zaman bütün hoparlörlerden ve subwoofer'dan ses alıyorum. Sorun şu ki youtube, netflix vb. ortamlardan ses alırken iki adet hoparlörden ses gelmiyor. Yani 2+1 gibi kullanıyorum şu an. Olay tamamen ses aldığınız platformun 5.1 ses frekansını verip vermemesinden kaynaklanıyor. Yani ben ne kadar uğraşsam da sesi stereo şeklinde almaya devam edeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı