Kasa fanları çalışmıyor

Demeanour

Hectopat
Sinerji Bilgisayar'dan aldığım hazır sistemdeki kasa fanları çalışmıyor. Sinerji ile iletişime geçtim sorunu anlattım bana kasayı arena Bilgisayar'a göndermemi söylediler ve kasayı gönderdim ancak arena bana kasada herhangi bir arıza olmadığını söyledi. Bu durumda sıkıntı nedir? Kasa geldikten sonra Sinerji ile tekrar iletişime geçtim ancak bana "bu durumda tekrar arena ile iletişime geçmeniz gerekiyor" diye cevap verdiler. Arena bana kasada arıza yok diyor ama inatla bana arena ile iletişime geçin diyorlar. Sorun da şu kasa fanları bilgisayar ilk açıldığında çalışıyor ancak ekran geldikten sonra kasa fanlarına giden elektrik mi duruyor artık ne oluyorsa kasa fanlarının ışığı kesiliyor ve yavaşça kendiliğinden duruyor. Acaba BIOS ayarlarından fanları durduran bir seçenek mi var yoksa anakart üzerindeki fanların girişlerinde mi bir sıkıntı var? Anakart üzerinde 2 tane SYS_FAN girişi var, SYS_FAN 1'e fan çoklayıcı takıp denedim ancak değişen bir şey olmadı. SYS_FAN 2 kısmına da tekli olarak takmayı denedim ancak yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Anakart modeli MSI A620M-E Pro, kasa ise DeepCool CC560.

Düşük ısıdan dolayı fanlar silent moddaysa kapanıyor olmasın, cinebenchten falan yüke bindirip dene bence. Bir de biosta fan ayarlarında sys-fan veya cha-fan kısmında monitoring gibi bir kısım var onu cpu'ya çevir.

Düşük ısıdan dolayı fanlar silent moddaysa kapanıyor olmasın, cinebenchten falan yüke bindirip dene bence. Bir de biosta fan ayarlarında sys-fan veya cha-fan kısmında monitoring gibi bir kısım var onu cpu'ya çevir.
Hocam keşke düşük ısıdan dolayı çalışmasa. İşlemci oyun oynarken 96 dereceye çıkıyor. BİOS ayarlarındanda birşeyleri değiştirdiğim zaman anakart üzerinde CPU ve DRAM ışığı yanıyor ve BİOS resetlemem gerekiyor. Belki birşeyleri yanlış yapıyorumdur orasını bilmiyorum ama bakacağım tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı